[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

بیش از ۱۰ هزار پیوند عضو در شیرازانجام شده است، روزنامه شیراز نوین

پدر پیوند کبد ایران، در جشن ده هزارمین پیوند عضو در شیراز، این موفقیت را در کنار فعالیت‌‌های‌ مرکز خیریه پیوند اعضای بوعلی‌سینا و انجام بیشترین پیوند کبد در دنیا؛ تلاقی دو رویای بزرگ خواند.
به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «سید علی ملک حسینی» در این آئین که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، گفت: امروز شاهد تلاقی دو رویای بزرگ هستیم که توانستیم با کمک و همت بلند نیکوکاران و پزشکان، مرکز پیوند اعضای بوعلی سینا را به عنوان بزرگترین مرکز پیوند معرفی کرده و همواره تلاش داریم بتوانیم این مرکز را به یک دانشگاه نسل سوم تبدیل کنیم.  
او افزود: نخستین پیوند کلیه، حدود ۳۴ سال پیش در شیراز، با حمایت‌‌های‌  اساتید پزشکی انجام شد و با توجه به موفقیت‌‌های‌ به دست آمده، کار پیوند کبد را نیز آغاز کردیم.
 دکتر ملک حسینی با اشاره به روند پرفراز و نشیب جراحی‌‌های‌  پیوند عضو، از ابتدا تاکنون، ادامه داد: در ابتدا جراحی‌‌های‌  پیوند عضو، بیش از ۱۵ ساعت به طول می‌انجامید، اما هیچ چیز مانع حرکت تیم پیوند اعضای شیراز نشد و تنها هدف، انجام موفقیت‌آمیز جراحی و کمک به بیماران بود.
این چهره ماندگار کشور بیان کرد: در سال ۲۰۱۷ میلادی موفق شدیم با انجام ۶۳۸ پیوند کبد، رکورد بالاترین پیوند کبد در یک مرکز را برای ایران و شیراز، به ارمغان بیاوریم و با گذشت چند سال، اکنون بیش از ۱۰ هزار پیوند عضو در شیراز، به ثبت رسیده است که از این تعداد، پنج هزار و ۱۴۰ مورد، پیوند کبد بوده است.
او افزود: اکنون مفتخریم که علاوه بر تربیت فلوشیپ جراحی پیوند در ایران، پزشکانی از دیگر کشورها نیز در شیراز آموزش می‌بینند و مراکز پیوند عضو را در کشورهای خود راه‌اندازی می‌کنند.
دکتر ملک‌حسینی در ادامه از همدلی و مشارکت نیکوکاران عرصه سلامت، در ثمربخشی این موفقیت بزرگ قدردانی کرد و گفت: تمامی ‌اقشار جامعه با اهدای کمک، در این مسیر ما را یاری کرده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی