[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

تأمین مالی پروژهای عراقی ، روزنامه شیراز نوین

جانشین رئیس سازمان بورس در امور بین‌الملل با اشاره به همکاری‌های مشترک بازار سرمایه ایران و عراق، گفت: هیئتی از بازار سرمایه ایران و عراق قرار است در پروژه‌ای مشترک با هم همکاری داشته باشند که در این پروژه، هیئت ایرانی تجربیاتش از ساختار تأمین مالی را در اختیار هیئت عراقی قرار می‌دهد.
بهادر بیژنی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اقدامات سازمان بورس و اوراق بهادار در حوزه بین‌الملل، اظهار کرد: به تازگی میزبان هیئت عالی رتبه ۱۰ نفره عراقی بودیم که برای اولین بار در چنین سطح و تعدادی برگزار شد. در رأس این هیئت، علا عبدالحسین الساعدی، رئیس نهاد ناظر بازار سرمایه عراق بود که به اتفاق ۹ نفر از همکارانشان با سازمان بورس، شرکت اطلاع‌رسانی، چهار بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی جلساتی داشتند.
وی درباره مسائل مطرح شده در این جلسات مشترک گفت: قرار است دو کارگروه تشکیل شود؛ یکی از طرف بازار سرمایه ایران و یکی از طرف عراقی‌ها که این کارگروه‌ها روی پروژه‌هایی کار و آن‌ها را به حالت عملیاتی شدن نزدیک‌تر کنند تا آن پروژه‌ها در سفری که قرار است در ماه بعد، هیئت ایرانی به عراق داشته باشد، عملیاتی شوند. این اتفاق برای بازار سرمایه دو کشور بسیار مهم