[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

خیبر خرم‌آباد صفر - فجر سپاسی شیراز صفر - اندکی صبر، سقوط نزدیک است، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش- م. حامد:

فجرسپاسی در خرم آباد هم با تساوی بدون گل متوقف شد تا با توجه به پیروزی نفت مسجدسلیمان در اراک، حالا بیشتر از هر زمانی خطر سقوط به دسته دوم را احساس کند.
در هفته بیست و هشتم رقابت‌های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور، فجر سپاسی شیراز دیروز از ساعت 15 در خرم آباد میهمان تیم خیبر این شهر بود. میلاد احمدیان، سید احمد حیات منش (کاپیتان)، ایمان سلیمی، احسان جودکی، علیرضا زندوی، ایمان باصفا، محسن فیاض بخش، محمدجواد جلالی، علی غلامرضاپور، سهراب ادیب و سعید زارع بازیکنان فجر سپاسی در این بازی بودند. فجر که برای فرار از منطقه سقوط نیاز مبرمی به کسب سه امتیاز این بازی داشت، در طول نود دقیقه تلاش‌هایی را برای گشودن دروازه حریف انجام داد اما شاید زور این فجر دیگر به هیچ تیمی در مسابقات لیگ دسته اول هم نرسد. تیمی که در ابتدای فصل خوب تقویت نشد، در نیم فصل چند مهره اصلی اش را از دست داد و در نیم فصل دوم با مصدومیت‌های پیاپی چندین مهره اصلی و قهر کردن کاپیتان اول و دومش هم مواجه شد و همه اینها دست به دست هم داده تا فجر به یک تیم ضعیف در رقابت‌های لیگ دسته اول تبدیل شود. غلام پیروانی هم دیگر غلام پیروانی سابق نیست و نمی‌تواند مانند قبل، بازیکنانش را برای پیروزی تهییج کند. دیدار تیم‌های خیبر خرم آباد و فجر سپاسی دیروز از شبکه افلاک روی آنتن رفت. گزارشگر مسابقه در اوایل بازی اشاره می‌کند به وضعیت بد تیم‌های شیرازی و می‌گوید: تیم برق شیراز که دیگر اصلاً وجود ندارد. این درحالیست که برقی‌ها همزمان در حال دیدار با تیم شهرداری فیروزآباد در انتهای جدول گروه جنوب دسته سوم بودند. در ده دقیقه ابتدایی بازی این تیم خیبر بود که توپ و میدان را در اختیار داشت اما نتوانست به محوطه جریمه فجر نزدیک شود. ده دقیقه دوم در اختیار فجر بود. اولین فرصت فجر ضربه راه دور باصفا بود که با برخورد به دفاع حریف به شکل خطرناکی به کرنر رفت. در دقیقه 12 خطای شدید مسعود ستاری روی محمدجواد جلالی باعث مصدومیت جلالی و کارت زرد برای بازیکن خیبر شد. در دقیقه 13 روی اشتباه مدافع حریف، سعید زارع می‌توانست دروازه حریف را باز کند اما ضربه او با واکنش گلر حریف به کرنر فرستاده شد. چندثانیه بعد ضربه جلالی توسط مدافعان حریف برگشت داده شد و در ادامه پرتاب اوت بلند جلالی هم روی دروازه حریف خطرساز شد اما ضربه سر بازیکنان فجر از کنار دروازه به بیرون رفت. در این دقایق بازی خوب فجری‌ها باعث شد تا گزارشگر خرم‌آبادی هم به بازی برتر این تیم اعتراف کند. اما از دقیقه 20 این خیبر بود که مجدداً صاحب توپ و میدان شد. در دقیقه 20 ضربه سر بازیکنان خیبر با واکنش خوب میلاد احمدیان دفع شد. گزارشگر بازی اشاره می‌کند که این بازی برای هر دو تیم حساسیت بالایی از جهت بقا در مسابقات دارد و تیمی که به دسته دوم سقوط کند، برگشتنش کار راحتی نخواهد بود. در ادامه هم به این اشاره می‌کند که فجری‌ها نباید وقت تلف کنند چون تساوی برای این تیم کارگشا نخواهد بود. فجر در دقایق پایانی نیمه اول مجدداً به زمین حریف وارد شد و حملاتی را انجام داد. دقیقه 40 ضربه کم قدرت غلامرضاپور در دستان دروازه‌بان قرار گرفت. دقیقه 43 کرنر ارسالی خطرناک جلالی پس از برخورد به دروازه‌بان و غلامرضاپور به بیرون رفت. در سه دقیقه وقت تلف شده بازی این تیم خیبر بود که دو بار روی شوت‌های راه دور شانس خود را امتحان کرد اما هر دو بار احمدیان مانع از فروپاشی دروازه فجر شد. در آخرین ثانیه‌های این نیمه بود که سعید زارع با حرکاتی زیبا وارد زمین حریف شد و غلامرضاپور را در موقعیت خوبی قرار داد اما تعلل او باعث شد بازیکنان حریف از راه برسند و فرصت خوب فجر از بین برود.
در نیمه دوم بازی ضعیف‌تری از هر دو تیم و به خصوص فجر شاهد بودیم. در دقیقه 7 فرصت خوبی برای خیبری‌ها ایجاد شد که ضربه بازیکن این تیم از روی دروازه به بیرون رفت. در دقیقه 11 و درحالی که تلویزیون تماشاگران حاضر در استادیوم را نشان می‌داد، گزارشگر خبر از موقعیت خوب فجری‌ها روی دروازه خیبر داد که توسط احمدخانی دروازه‌بان این تیم دفع شده. گزارشگر در ادامه از همکارانش خواست تا این موقعیت را به تصویر بکشند که هیچگاه این اتفاق نیفتاد. درخواست‌های او در طول نود دقیقه برای به تصویر کشیدن زمان مسابقه هم بی نتیجه بود. در بیستمین دقیقه نیمه دوم سعید زارع باز هم با حرکتی انفجاری ضدحمله‌ای را روی دروازه حریف ترتیب داد اما پاس او به غلامرضاپور رسید و مجدداً تعلل این بازیکن باعث از دست رفتن موقعیت برای فجر شد. در دقیقه 39 فجر به یک گل دست یافت که این گل توسط کمک داور مسابقه آفساید اعلام شد. این اتفاق باعث اعتراض شدید مربیان سپاسی و در نهایت منجر به اخراج داریوش صبوری از نیمکت فجر شد. در دقیقه 90 این مسابقه و پس از اینکه داور چهارم 4دقیقه وقت تلف شده را به تماشاگران نشان داد، غلام پیروانی یکی از بازیکنانش را آماده ورود به زمین می‌کرد؛ کاری که معمولاً در بازی‌هایی انجام می‌شود که مربی از نتیجه بازی راضی است. در حالی که تساوی در این بازی برای فجر یک گام دیگر این تیم را به سقوط نزدیک می‌کرد. اما اتفاق جالب درست در همین لحظه افتاد و شبکه استانی لرستان از پخش وقت‌های تلف شده بازی صرف نظر کرد و به پخش پیام‌های بازرگانی مشغول شد تا ما بیشتر قدر شبکه استانی فارس را بدانیم. در نهایت بازی با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. اما اتفاق بد در اراک رخ داد. تیم نفت مسجدسلیمان نزدیک‌ترین تیم به فجر سپاسی، در حالی که نیمه اول را ۱ بر صفر به آلومینیوم باخته بود، در نیمه دوم دو گل زد و با کسب سه امتیاز خارج از خانه موفق شد فاصله خود با فجر را به عدد 5 برساند و فجر را بیشتر از هر زمانی به سقوط نزدیک کند. همچنین تیم فولاد یزد هم دیروز با نتیجه ۱ بر صفر مس کرمان را شکست داد تا بالاتر از فجر در رده شانزدهم قرار بگیرد. با این حساب و با این نوع بازی فجر در دیدارهای اخیر، نمی‌توان شانس زیادی برای بقای این تیم قائل بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی