[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

رشد ۳۵ درصدی اعتبارت ملی شهرستان‌های‌ رستم و ممسنی ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: اعتبارات ملی دو شهرستان رستم و ممسنی بیش از ۵۳ درصد رشد داشته و اعتبارات عمرانی استانی این دو شهرستان نیز نسبت به سال قبل ۳۷ درصد رشد کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عنایت‌الله‌رحیمی‌استاندار فارس در همایش حقوق شهروندی در شهرستان ممسنی بیان کرد: در شهرستان‌های‌ ممسنی و رستم 37 درصد اعتبارات عمرانی  استانی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و در بخش  اعتبارت عمرانی ملی نیز این دو شهرستان در مجموع 53 درصد  اعتبارات عمرانی آنان افزایش داشته است، این در حالی است که در کشور اعتبارات عمرانی افزایشی نداشته است.
عالی‌ترین مقام دولت در استان فارس با اشاره به سرمایه‌گذاری در زمینه راهسازی بیان کرد: سرمایه‌گذاری در این زمینه علاوه بر دسترسی آسان‌تر به مرکز استان، کاهش هزینه‌ها‌ و کاهش تلفات جاده‌ای باید سودآوری ترانزیتی نیز برای مردم این منطقه داشته‌باشد و فرماندار این شهرستان باید پیگیر حق مطبوع مردم این شهرستان از این جاده ترانزیتی باشد.
وی با اشاره به اینکه شهرستان باید سهمی ‌از 3 درصد نفت و گاز داشته‌باشد و این شهرستان نقطه عطف بسیاری از فعالیت‌های‌سیاسی و اقتصادی در استان است، افزود: شهرستان ممسنی علاوه بر تولیدنفت نقش خوبی در تولیدات کشاورزی داشته است، البته باید توجه ویژه‌ای نیز بر مصرف آب داشته‌باشند و در این راستا سد پارسیان نیز در جهت مدیریت مصرف آب در این شهرستان در حال احداث است.
استاندار فارس اصلی‌ترین ویژگی مردم ممسنی را نیروی انسانی این شهرستان عنوان کرد و اضافه کرد: سرمایه‌گذاری در بخش نیروی انسانی باید در این شهرستان از اولویت‌های‌ فعالیت مدیران باشد و نسبت به گذشته توجه بیش از پیشی به این مهم شود.
رحیمی‌با تأکید بر اینکه نخبگان در زمان بهره‌برداری از علم باید به وطن خود بازگردند، تأکید کرد: در این راستا و در جهت بهره‌مندی مردم شهرستان از ظرفیت‌های‌ نخبگان، جامعه، استاندار فارس و فرماندار شهرستان از تما‌می‌نخبگان این دیار حمایت خواهند کرد.
او با اشاره بر اینکه تربیت نخبگان نباید فراموش شود، تصریح کرد: باید توجه ویژه‌ای به نخبگان جوان این شهرستان داشته‌باشیم زیرا این افراد ‌می‌توانند مطالبات مردم را محقق کنند و استانداری فارس نیز در تلاش است تا زمینه پرورش این نخبگان جوان جامعه را فراهم کند
استاندار فارس با تأکید بر تأمین زیرساخت‌های ‌نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پرورش نخبگان افزود: در این راستا در تلاش هستیم تا علاوه بر اماده ساختن زیرساخت‌های‌ پرورش نخبگان نظیر تأمین فضاهای آموزشی مورد نیاز از نظر نرم‌افزاری نیز به تربیت مربیانی آگاه اقدام کنیم تا زمینه رشد نخبگان جامعه فراهم شود.
عنایت الله رحیمی ‌با گرامی‌داشت یاد و خاطره  شهدای ممسنی و رستم وعده داد که در آینده‌ای نزدیک شورای اداری در این شهرستان برگزار شده و مسائل و مشکلات این شهرستان با حضور مدیران دستگاه‌های ‌اجرایی بررسی و برطرف شود. به عقیده استاندار فارس شهرستان ممسنی سرزمین انسان‌های‌انقلابی و دانشمند است و این افراد نقش قابل توجه‌ای در تاریخ انقلاب اسلا‌می ‌داشته‌اند که شاهد شهامت‌های‌ این مردم در هشت سال جنگ تحمیلی بوده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه اگر از خدمات دولت اسمی‌آورده ‌می‌شود برای یادآوری خدمات دولت به مردم است، تصریح کرد: مردم شهرستان ممسنی باید سهم بیشتری از خدمات بخش دولتی داشته‌باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی