[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۱
  • دوره جدید

امیر عابدزاده: با طارمی ‌و محمدی پرچم ایران را در پرتغال بالا می‌بریم، روزنامه شیراز نوین

امیر عابدزاده، دروازه‌بان ایرانی ماریتیمو از شرایطش در این تیم و لیگ پرتغال صحبت کرد. امیر عابدزاده پس از جام ملت‌ها جایگاهش را در تیمش از دست داده و این روزها نیمکت‌نشین است و حتی به تیم ملی هم دعوت نشد. او درباره آخرین وضعیت خودش در پرتغال صحبت کرده است.
مدتی است در بی‌خبری از تو به‌سر می‌بریم. ابتدا از شرایط این روزهایت در ماریتیمو بگو و اینکه کی‌ منتظر باشیم به ترکیب اصلی برسی و در لیگ پرتغال بازی کنی؟
جایگاهم را وقتی از دست دادم که به جام ملت‌های آسیا رفتم. این آغازی بود برای اینکه مربیان ماریتیمو از دروازه‌بان برزیلی بیشتر از من استفاده کنند. زمان برگزاری جام ملت‌ها برخی لیگ‌ها مثل روسیه و بلژیک در تعطیلات بودند و به همین خاطر باشگاه‌ها بازی رسمی ‌انجام نمی‌دادند. در پرتغال اما خبری از تعطیلی لیگ برای حضور آسیایی‌ها در جام ملت‌ها نبود. برای جام ملت‌های آفریقا اما وقتی تیم‌ها به زمان مسابقات اعتراض کردند، مسئولان برگزاری کوتاه آمدند و به جای زمستان، این تورنمنت را در تابستان برگزار کردند. به همین خاطر برخی بازیکنان ماریتیمو که اهل موزامبیک، کامرون و گینه بیسائو بودند جایگاه خود را در ترکیب تیم از دست ندادند.
یعنی معتقدی همراهی تیم ملی یکی از دلایلی بود که جایگاهت را از دست دادی؟
این یکی از دلایل بود؛ اما اگر باز هم به عقب برگردم قطعاً اولویتم تیم ملی خواهد بود. من ۹ بازی غیبت داشتم و وضعیت تیممان طوری بود که مربی نمی‌توانست تغییرات زیادی ایجاد کند. ضمن اینکه کادر‌فنی هم تازه تغییر کرده بود و بعدها من به تمرینات اضافه شدم. بنابراین طبیعی بود که به دروازه‌بان دست نزنند و همچنان از چارلس استفاده کنند.
لیست تیم ملی را دیدی تعجب نکردی و انتظار نداشتی نام تو میان بازیکنان دعوت شده باشد؟
بحث انتظار نیست. الان دروازه‌بان تیم ملی ژاپن عضو باشگاه پورتیمونسه است. تیمی ‌نه چندان قدیمی ‌که تازه دو سال است به لیگ برتر آمده. نکته جالب این است که صاحب باشگاه یک ژاپنی است و این دروازه‌بان خیلی بازی نمی‌کند؛ اما به تیم ملی دعوت می‌شود. من در یکی، دو سال اخیر همیشه در اردو بودم و به تیم ملی دعوت می‌شدم. حالا هم مطمئنم که دوباره برمی‌گردم و پیراهن تیم ملی را می‌پوشم. همچنین الان به تنها چیزی که فکر می‌کنم نتیجه خوب برای بازی با هنگ‌کنگ است. برای تک‌تک بچه‌ها دعا می‌کنم که روز موفقی را پشت سر بگذارند و گام اول را محکم بردارند.
با این حساب از مارک ویلموتس بابت دعوت نشدن به تیم ملی ناراحت نیستی؟
اصلاً. چرا باید ناراحت باشم؟ از قابلیت‌های خودم خبر دارم و اطمینان دارم که در بازگشت می‌توانم حتی به جایگاهی بالاتر از قبل برسم.
این روزها از راهنمایی‌های پدرت استفاده می‌کنی؟
صد در صد. فوتبال بالا و پایین دارد و شرایط سخت برای همه بازیکنان هست. الان می‌توانم خدا را شکر کنم که مصدوم نیستم و بدنی دارم که می‌توانم رقابت کنم. خیلی از بازیکنان مصدوم بودند و اردوی تیم ملی را از دست دادند؛ اما من از این حیث شرایط خوبی دارم. شک ندارم از امیری که بودم بهتر می‌شوم و مصمم هستم که اتفاق‌های خوبی را در آینده‌ای نزدیک رقم بزنم.
مهدی طارمی ‌به لیگ پرتغال آمده و درخشش او سر و صدای زیادی به راه انداخته. نظرت درباره موفقیت او تنها بعد از چند هفته حضور در پرتغال چیست؟
برای مهدی خیلی خوشحالم. او بازیکن قابلی است و از وقتی به پرتغال آمد شک نداشتم که می‌درخشد. مقابل بنفیکا در هفته اول، وقتی نام مهدی را در ترکیب ریو آوه ندیدم تعجب کردم؛ اما وقتی او به ترکیب اضافه شد کار را در‌آورد و حسابی درخشید. به نظرم مهدی می‌تواند بیشتر از اینها نام خود را سر زبان‌ها بیندازد و به یکی از مؤثرترین بازیکنان لیگ پرتغال تبدیل شود.
مهرداد محمدی هم در آوس درخشیده. درباره موفقیت او هم صحبت کن، به‌ویژه که سابقه بازی کنار او را در تیم امید داری.
مهرداد هم تصمیم خوبی گرفت که به لیگ پرتغال آمد. آوس باشگاه خوبی است و مربی‌اش هم سابقه کار در ایران را دارد و با سبک بازی بازیکنان ایرانی آشنایی کامل دارد. ایناسیو، سرمربی آوس، نگاه متفاوتی به ایرانی‌ها دارد و شاید همین موضوع یکی از دلایل درخشش ویژه مهرداد در آوس باشد.
با توجه به درخشش این دو مهاجم، به نظر اسم ایران در لیگ پرتغال پیچیده. همین‌طور است؟
همین‌طور است و من هم خوشحالم که در پرتغال تنها نیستم. الان اینجا چند نفر هستیم که می‌توانیم پرچم ایران را بالا ببریم و امیدوارم نماینده‌های خوبی برای مردم باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی