[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۰
  • دوره جدید

رعایت انصاف در تریبون‌ها و خطابه‌ها، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه رعایت حقوق اساسی مردم از مهم‌ترین معروف‌هاست، خواستار رعایت انصاف در تریبون‌ها و خطابه‌ها شد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت‌الله رحیمی یکشنبه ٢٤ شهریور در اولین گردهمایی شورای امر به معروف و نهی از منکر استان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر نیاز امروز جامعه ماست، گفت: معتقدیم که این دو فریضه دعوت به همه نیکی‌ها و پرهیز از همه زشتی‌ها و بر مبنای فطرت آدمی نهاده شده است.
وی ادامه داد: اجرای امر به معروف و نهی از منکر با هدف اصلاح امور در جامعه انجام می‌شود، لذا تحقق چنین اهدافی نیازمند برنامه و ارائه راهکارهای مناسب و عملی است که باید در این زمینه تدبیر لازم نیز انجام شود.
استاندار فارس به اثرات مثبت اجرای این دو مهم در جامعه اشاره و عنوان کرد که عزت و سربلندی جامعه اسلامی در سایه امر به معروف و نهی از منکر پایدارتر است.
رحیمی که اعتقاد دارد استواری پایه‌های دین می‌تواند در سایه این دو فریضه نیز محقق شود، گفت: هدف همه انبیاء و اولیای الهی اصلاح امور انسان و امر به معروف و نهی از منکر بوده است.
وی همچنین با بیان اینکه در سایه اجرای این دو فریضه امنیت در جامعه برقرار می‌شود و کسب حلال رونق پیدا می‌کند، گفت: البته نیازمند بکارگیری بهترین برنامه برای ترویج و ارائه آنها هستیم.
استاندار فارس با تأکید بر اینکه باید به جلب اعتماد مخاطب در امر به معروف و نهی از منکر توجه داشته باشیم، افزود: ابتدا باید وضعیت روحی و روانی طرف مقابل را بسنجیم و سپس به مطلب ورود کنیم.
رحیمی با بیان اینکه بایدها در ادارات، معروف‌ها و نبایدها، منکرات به شمار می‌روند، گفت: ارباب رجوع، همکار و اداره و مسئولیت سه موضوع بایدها و نبایدهای هستند که باید آنها را خوب بشناسیم.
وی تکریم ارباب رجوع، حفظ حرمت، خوشرویی و پاسخگوبی به مطالبات مردم را بهترین معروف‌ها دانست و تأکید کرد که امر به معروف و نهی از منکر باید با رعایت انصاف و تواضع در برابر مردم انجام شود. استاندار فارس بر نبایدهایی در ادارت چون؛ تبعیض در برابر افراد، تجسس در امور شخصی، اخاذی، سفارشی عمل کردن در انجام خدمات، منت‌گذاری بر سر ارباب رجوع و ترک محل خدمت در ساعات اداری نیز تأکید کرد.
رحیمی تأکید کرد که آمران به معرف و ناهیان از منکر باید عقاید شخصی افراد را محترم بشمارند و به جای هدف دادن شخص، منکر را هدف قرار دهند.
سلیمان مهدوی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس نیز در ادامه این جلسه به تشریح مواد قانون امر به معروف و نهی از منکر پرداخت.
دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر استانداری فارس نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه ریشه و اساس جهاد امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: اگر این دو فریضه در جامعه اجرا نشود، جهاد هم خاموش خواهد شد.
عبدالرضا قاسم‌پور که معتقد است تنها راه اصلاح مؤثر جامعه اجرای این دو فریضه است، تأکید کرد که دوام جامعه به احیای این دو فریضه است و مرگ جامعه‌ای که این دو مهم را نداشته باشد، قطعی است.
او با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از جهاد در راه خدا بالاتر شمرده شده است، بر فرهنگسازی با زبان و اخلاق خوب و نرم برای اجرای این دو فریضه تأکید کرد.
قاسم‌پور یادآور شد: در استانداری فارس حسب شرعیات و دستور ویژه استاندار، شورای فرهنگ عمومی به طور منظم با محوریت نماز، حجاب و عفاف، امر به معروف و نهی از منکر و اجرای مسابقات فرهنگی برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی