[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

مهرداد فرید: «دعوت‌نامه» را ۵دقیقه کوتاه می‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

مهر: مهرداد فرید، کارگردان «دعوت نامه» از کوتاه شدن ۵دقیقه‌ای این فیلم و اکران آن در ماه رمضان گفت.
مهرداد فرید کارگردان سینما درباره زمان اکران فیلم سینمایی «دعوت‌نامه» گفت: بعد از نمایش این فیلم در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر، با توجه به واکنش‌هایی که از سوی مخاطبان در سینماها دریافت کردیم، تصمیم گرفتیم ۵دقیقه از این اثر را کوتاه کنیم.
وی با اشاره به اینکه حضور در جشنواره فیلم فجر به عنوان نمایش اصلی محسوب نمی‌شود، بیان کرد: ما در آن ایام واکنش‌ها را رصد می‌کنیم تا بتوانیم به تدوین بهتری برسیم و متوجه شویم که بهتر است چه لحظه‌هایی از فیلم را کاهش یا افزایش دهیم. شتاب فیلمسازان در رساندن فیلم‌ها به جشنواره، به آثار صدمه می‌زند؛ ولی فراغت تدوین‌گران و کارگردانان در ایام بعد از جشنواره، بهترین فرصت برای بازنگری در فیلم‌هاست.
فرید درباره زمان اکران این اثر عنوان کرد: بهترین زمان اکران «دعوت‌نامه» تابستان است؛ زیرا با توجه به حس و حالی که فیلم دارد و شرایط معنوی که در ماه رمضان و هفته‌های پس از آن ایجاد می‌شود، به نظرم می‌تواند به صورت بهتری با مخاطبان ارتباط برقرار کند.
این کارگردان در پایان بیان کرد: ما در حال حاضر مشغول رایزنی با دفاتر پخش برای اکران هستیم، اما عجله ای نداریم؛ زیرا به طور کلی در این برهه فیلم‌هایی برای اکران عجله می ‌ که بخواهند در عید نوروز به نمایش دربیایند. با توجه به اینکه ما چنین قصدی نداشتیم، سعی کردیم با وسواس بیشتر دست به انتخاب پخش کننده بزنیم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم بعد از عید نوروز قرارداد پخشمان را منعقد کنیم.
«دعوت‌نامه» یک درام اجتماعی است و فیلمنامه آن نیز توسط خود فرید و حمید چمنی به نگارش درآمده است. این فیلم، داستان زندگی یک جیب‌بر را روایت می‌کند که با جیب‌بری از زائران حرم امام رضا(ع) امورات خود را می‌گذراند.
بازیگران «دعوت‌نامه» عبارت‌اند از میترا حجار، شقایق فراهانی، حمیدرضا آذرنگ، شهاب شادابی، بهزاد جعفری، سامان صفاری، منظر لشگری و با معرفی غزل فرید و سحر کریمی.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی