[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: اهداف اقتصادمقاومتی توسط مردم مطالبه شود، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه شیراز با اشاره به شکل‌گیری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در کشور و تدوین چشم‌انداز این سیاست‌ها در فارس طی جلسه‌ای با حضور وزیر کشور به عنوان معین استان، بر لزوم رصد و مطالبه‌گری مردم در خصوص میزان تحقق اهداف تأکید کرد.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه 12شهریور شیراز تدوین و اعلام و ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب طی چند سال اخیر، هدف از آن را رسیدن کشور به جایگاهی رفیع و قدرتمند در حوزه اقصاد دانست.
وی با بیان اینکه طی بیش از یک‌سال و نیم اخیر مردم با عزت نفس در برابر فشارها و تحریم‌های خردکننده و شکننده اقتصادی مقاومت کرده‌اند، گفت: این مردم به دشمن اعلام کردند که نمی‌توانید با تحریم و فشار اقتصادی ما را از مواضع خود عقب برانید، اما رهبر معظم انقلاب تأکید دارند که با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، باید به جایگاهی برسیم که مردم در صورت وارد شدن فشار اقتصادی، به مشقت نیفتند.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه طی سال‌های اخیر تلاش‌هایی انجام شده اما به حد لازم و کافی نبوده، گفت: تعیین سال 1404 برای تحقق این اهداف از سوی مقام معظم رهبری به معنای آنست که یک روزه نمی‌توان به آن جایگاه رسید، اما بعد از تحقق این اهداف ایرانی‌ها هیچ وقت‌خواری و ملال نخواهند دید.
او با اشاره به اینکه از سوی معاون رئیس‌جمهوری، هر وزیر به عنوان معین یک استان در موضوع اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تعیین شده و وزیر کشور هم معین استان فارس است، گفت: مردم فارس باید این مسئله را مرتب رصد و مطالبه کنند که سال 1404 فارس و شیراز میخواهد کجا باشد و چه نقشی در اقتصاد ملی و فرهنگ بین‌المللی خواهیم داشت.
امام جمعه شیراز با اشاره به جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فارس با حضور وزیر کشور، گفت: وزیر محترم کشور اعلام کردند که اختیارات مدیران استانی برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی قابل‌ملاحظه است؛ این مطلب بهانه را از مدیرانی که خدای ناکرده کوتاهی می‌کنند، خواهد گرفت.
آیت الله دژکام ضمن قدردانی از تمام زحمات و تلاش‌های مدیران، از همه آنان به جد درخواست کرد که تلاش مضاعفی را برای رسیدن سومین حرم اهل‌بیت(ع) به قله‌های رفیع فرهنگ، اقتصاد، سیاست و... در دستور کار قرار دهند.
امام جمعه شیراز همچنین با تبریک روز نیروی انتظامی، از تلاش‌های ناجا قدردانی و اضافه کرد: یکی از نعمت‌های بزرگ که قدرش را کمتر می‌دانیم، امنیت است، چون دارای امنیت مطلوبی بوده و هستیم شاید ندانیم که چه نعمت بزرگی در اختیار داریم.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در ادامه خطبه دوم نماز جمعه شیراز با اشاره به اینکه باید سپاسگزار خداوند برای پیروزی نیروهای انصارالله یمن در نبرد زمینی باشیم، گفت: این پیروزی ویژگی‌های ارزشمندی داشت.
او با بیان اینکه قدرت‌های بزرگ و پولدارها، در عرصه نبرد هوایی دست برتر دارند، گفت: در عرصه نبرد زمینی که نبرد اصلی محسوب می‌شود و اگر فتحی اتفاق بیفتد توسط نیروی زمینی است، معمولاً این‌ها نمی‌توانند نزدیک بیایند زیرا از مرگ‌ می‌ترسند، شهادت نصیب آنها نمی‌شود، مرگ‌شان هم اول رفتن به جهنم است.
امام جمعه شیراز یکی از حاشیه‌های‌ارزشمند پیروزی انصارالله برای ایران را پایان شایعه‌سازی در مورد دخالت ایران در حمله به آرامکو دانست و گفت: دشمن شروع کرد به ایجاد این شایعه که ایران آرامکو را زده است، اگرچه مسئولان اعلام کردند اگر ایران می‌زد که همه آرامکو را نابود می‌کرد، همین‌که قسمتی از آن تخریب شده نشان می‌دهد کار ایران نیست.
نماینده ولی‌فقیه در فارس خاطرنشان کرد: خدا به ایران این عزت را داده که اول توانایی زدن تمام پایگاه‌های مستکبران در شعاع 2 هزار کیلومتری مرزهای‌مان را داریم و با این قدرت به همه کسانی‌که برای مستضعفان چنگ و دندان نشان می‌دادند اعلام کردیم که اگر بخواهند عزت و عظمت ام‌القرای جهان اسلام را به سخره گرفته و زیرسئوال ببرند به مرزهای کشور تجاوز کنند، با برخورد سنگین و کوبنده ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مواجه خواهند شد.
امام جمعه شیراز همچنین در ادامه مباحث طرح شده در خطبه‌های هفته‌های گذشته در مورد خصوصیات مؤمن، با اشاره به احادیث و روایات مختلف یکی از نشانه‌های مؤمن را وجود خوف و رجا در دل فرد دانست و گفت: مؤمن واقعی و کامل کسی است که خوف و رجا در دلش به یک اندازه باشد، نه یکی کمتر نه یکی بیشتر.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه برخی از مؤمنان در مقام خوف هستند و برخی هم در مقام رجا، تأکید کرد که وجود خوف و رجا، در هر حال نشان از ایمان فرد است.
او با اشاره به سه آیه 53 تا 55 سوره مبارکه زمر، لزوم توجه به این سه آیه که پیرامون خوف و رجا است را یادآور شد و گفت: پشیمانی از گناه خوب است اما ناامیدی اصلاً خوب نیست، خصوصاً ناامید شدن از رحمت خداوند.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه تنها گناهی که بخشیده نمی‌شود، شریک قائل شدن برای خداوند است، گفت: گناه حتی اگر کبیره باشد هم اگر فرد گناهکار به درستی پشیمان شده و توبه واقعی کند، مورد رحمت خداوند قرار می‌گیرد.
آیت‌الله دژکام، نمونه بارز رحمت واسعه خداوندی را افرادی دانست که به دلیل ارتکاب یک گناه به اعدام محکوم شده‌اند و پای چوبه دار از مرگ نجات پیدا می‌کنند و گفت: کسی که توبه می‌کند باید از گناه پرهیز کند.‌امام جمعه شیراز به همه خصوصا روحانیون توصیه کرد که امید به بخشش و رحمت خداوند را به همه یادآوری کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه قرآن می‌گوید که قبل از آمدن عذاب توبه کنید، به آیه 55 سوره زمر اشاره و تأکید کرد که این آیه بر تبعیت از دستورات الهی تأکید دارد؛ کسی که فرمان خداوند را نمی‌برد نه امیدوار است نه ترسان.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی