[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

مرزخسروی تحویل موکب فارس است ، روزنامه شیراز نوین

به گفته مدیر کل اوقاف فارس پذیرایی از زائران اربعین  توسط موکب فارس از محل موقوفاتی نظیر آقاباباخان، صاحبدیوان، معزالوزاره، قوام ونصیرالملک انجام‌ می‌شود. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی با بیان اینکه مرز خسروی بازگشایی شده است، از استقرار موکب اربعینی این استان در این مرز خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود روزانه ۱۵هزار نفر از این مرز عبور کنند.
حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس با بیان اینکه مرز خسروی از  ۱۵ مهرماه بر روی زائران اربعین بازگشایی شده است، گفت: در این راستا موکب اربعینی استان فارس نیز در این مرز از امروز استقرار یافته است.
وی افزود: بنا به تقسیم‌بندی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای ارائه خدمات به زائران اربعین از محل موقوفات، استان فارس در این مرز مستقر شده است ضمن اینکه استان‌های اردبیل، کرمانشاه و کردستان هم در این مرز حضور دارند ولی این محور تحویل استان فارس است.
موسوی با بیان اینکه کاروان خادمان اوقاف فارس برای برپایی این موکب طی دو روز گذشته به مرز خسروی اعزام شدند، گفت: در موکب استان فارس پیش‌بینی توزیع غذای گرم از محل موقوفات استان شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس اظهار کرد: با توجه به اینکه مرز خسروی کوتاه‌ترین فاصله تا کربلا را دارد، پیش‌بینی می‌شود که حدود ۱۵هزار نفر روزانه از این مرز عبور کنند.
وی با بیان اینکه موکب استان فارس روزانه به بیش از ۵ هزار نفر خدمات ارائه می‌دهد، گفت: موکب استان فارس در این مرز به‌صورت ۲۴ساعته به زائران اربعین خدمات ارائه می‌دهد اما توزیع غذاها در منطقه منذریه خاک عراق توزیع می‌شود که از ساعت ۷ صبح تا ۱۶ خواهد بود.
موسوی ادامه داد: پذیرایی در موکب استان فارس شامل صبحانه، میان‌ وعده و ناهار است که از محل موقوفاتی نظیر آقاباباخان، صاحبدیوان، معزالوزاره، قوام، نصیرالملک و سایر موقوفات این خدمات ارائه می‌شود البته پیش‌بینی اسکان موقت هم برای زائران شده است.
وی با بیان اینکه موکب استان فارس تا دو روز بعد از اربعین به زائران خدمات ارائه می‌دهد، گفت: بنا به مسائل امنیتی آشپزخانه موکب استان فارس با آشپزخانه سپاه کرمانشاه یکی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی