[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

زمینه دیدار بی‌واسطه با مسئولان قضایی فراهم است ، روزنامه شیراز نوین

در جلسه دیدار مردمی این هفته رئیس کل دادگستری و مسئولان ومعاونان قضایی دادگستری استان فارس به درخواست‌های‌56 تن از مراجعان در چارچوب قوانین پاسخ داده شد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، ملاقات‌های‌مردمی نماینده عالی قوه قضائیه در استان که با محوریت حوزه ریاست دادگستری فارس در سراسر استان اجرا‌می‌شود، این هفته نیز با بررسی پرونده و درخواست‌های‌قضایی 56 تن از مراجعان برگزار و دستورات رسیدگی و پیگیری از سوی رئیس کل دادگستری استان صادر شد. 
رئیس کل دادگستری استان فارس در حاشیه این دیدار با  تأکید بر اهمیت تکریم  و احترام ارباب رجوع در دستگاه قضایی خاطر نشان کرد: خدمت کنندگان در سازمان‌ها‌و مؤسسات، باید با کمال عدل و انصاف با ارباب رجوع، برخورد کنند و با ایجاد رویه‌های‌اداری، زمینه دیدار مستقیم و بی‌واسطه با مسئولان و تعامل دو سویه با مردم را در راستای خدمت‌رسانی  هر چه بهتر به مردم و رفع نقاط ضعف فراهم نمایند.  
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی با بیان اینکه مسئولان با رعایت عدل و انصاف در محیط‌های‌کاری، زمینه گسترش عدالت در کل جامعه را فراهم ‌می‌نمایند و علاوه بر آن به وظیفه بزرگ و الهی خویش به درستی عمل کرده و با مد نظر قرار دادن منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) زمینه رضایت عمومی را تحقق‌می‌بخشند. وی گفت: دیدارهای مردمی  در دستگاه قضایی به لحاظ شأن و منزلت و جایگاه امر قضا در اولویت برنامه‌های‌اجرایی دستگاه قضا در دوران تحول قضایی قرار دارد. رئیس کل دادگستری فارس خاطر نشان ساخت: با تأکیدات انجام شده تحت‌عنوان «میزخدمت» مسئولان قضایی در شهرستان‌ها ‌و مرکز استان با اختصاص یک روز کاری، به صورت هفتگی به بررسی مشکلات قضایی مردم ‌می‌پردازند. این در حالی است که در هفت ماهه امسال رئیس کل و معاونان دادگستری استان در دیدار‌های‌ مردمی در سطح مساجد شیراز و برخی از حوزه‌های‌قضایی استان از نزدیک به بررسی درخواست‌های ‌مردمی رسیدگی نموده و دستورات لازم را در چارچوب قانون صادر نموده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی