[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

اقتدار دریایی از اهمیت به‌سزایی برخوردار است، روزنامه شیراز نوین

وزیر دفاع گفت: قدرت‌آفرینی و تولید اقتدار دریایی همسو با سایر مؤلفه‌های‌دفاعی در عرصه زمینی و هوایی و الکترونیک از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان صنایع دریایی، امیرسرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دربازدید از رده‌های‌صنایع دریایی وزارت دفاع، رسیدن به فناوری‌های‌پیشرفته و پیچیده در عرصه پیشرانه و موتور را از دستاوردهای سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع بر شمرد و اظهار داشت: حرکت در لبه فناوری و تطبیق تولیدات در سطح استانداردهای پذیرفته شده بین‌المللی مهم‌ترین شاخصه تولیدات دریایی در وزارت دفاع است.
وزیر دفاع با اشاره به موقعیت ژئوپولتیک جمهوری اسلامی ایران و اهمیت آب‌های‌آزاد در ایران افزود: قدرت‌آفرینی و تولید اقتدار دریایی همسو با سایر مؤلفه‌های‌دفاعی در عرصه زمینی و هوایی و الکترونیک از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به طرح شکست خورده دشمن مبنی بر ائتلاف دریایی خاطرنشان ساخت: ما امروز به نقطه‌ای‌از بازدارندگی در تمامی حوزه‌های ‌رزم رسیده‌ایم که به حمدالله گزندی کشور مارا تهدید نمی‌کند؛ اما این موضوع هشداری است که ما ساز و کار توسعه امنیت در حوزه دریا را با اهتمام بیشتری دنبال کنیم.
وزیر دفاع با بیان اینکه صنایع دریایی ما امروز از وضعیت مناسبی برخوردار است، اظهار داشت: نخبگان و پژوهشگران عرصه صنعت دفاعی باید با آینده‌پژوهی، تهدیدات آینده را بررسی و طرح‌های‌لازم را در اختیار دست اندرکاران قرار دهند.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه دامنه تهدیدات هر روز و به انحاء گوناگون در حال تغییر است، اظهار داشت: خلاقیت و نوآوری شرط لازم حرکت در مسیر تولید امنیت است و این مسیر بایستی با جدیت ادامه داشته‌باشد.
وزیر دفاع با بیان اینکه صنعت دفاعی امروز در جایگاه رفیعی ایستاده است، تصریح کرد: تبدیل تحریم به فرصت با تکیه بر تخصص سرمایه‌های‌ارزشمند انسانی و دانش بومی صنعت دفاعی را به یک صنعت بالنده، پویا و کارآمد مبدل ساخته و این مسیر با قوت بیشتر ادامه خواهد یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی