[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۹
  • دوره جدید

دهک‌بندی افراد تحت پوشش بیمه سلامت آغاز‌می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
مدیر کل بیمه سلامت استان فارس با اشاره به جمعیت دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بیمه شده  سلامت در فارس گفت: بیش از دو میلیون و ١٠٠هزار نفر از این تعداد هیچ حق بیمه‌ای پرداخت نمی‌کنند که قرار است براساس تصمیم هیئت وزیران دولت تدبیر وامید، براساس دهک درآمدی، حق بیمه پرداختی آنها مشخص شود.
به گزارش خبرنگارشیرازنوین روزگذشته دکتر فرهاد لطفی به مناسبت آغاز هفته بیمه سلامت در جمع خبرنگاران حضور یافت واظهارداشت: براساس آمارها از جمعیت بیمه شده سلامت 85درصد آنها پرداخت حق‌بیمه آنان صفر است که قرار است براساس تصمیم هیئت وزیران دولت تدبیر وامید، براساس دهک درآمدی، حق بیمه پرداختی آنها مشخص شود.
به گفته لطفی، طبق این آیین‌نامه افرادی که از تمکن مالی بیشتری برخوردار هستند، پس از مشخص شدن دهک درآمدی، باید حق بیمه خود را از این پس پرداخت کنند.
وی ادامه داد: در آزمون وسع، تمام افرادی که تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، در سطح‌بندی دهک درآمدی از یک تا ۱۰ قرار می‌گیرند که دهک 1 تا 4 مشمول این قانون نخواهند شد.
لطفی با بیان اینکه افرادی که در دهک‌های یک تا سه قرار می‌گیرند، دولت همچون سابق سهم بیمه آنها را پرداخت خواهد کرد، اضافه کرد: افرادی که درآمد ماهیانه آنان کمتر از 40 درصد حداقل دستمزد تعیین شده دولت باشد، جزو دهک‌های یک تا سه قرار خواهند گرفت.
مدیر کل بیمه سلامت فارس با تأکید بر اینکه این سازمان بیمه‌ای تنها مجری این آیین‌نامه است افزود: از یکم آبان‌ماه به تدریج دهک‌بندی افراد تحت‌پوشش بیمه سلامت در کشور آغاز خواهد شد.
لطفی با اشاره به وضعیت مطالبات پزشکان و بیمارستان‌ها‌ وپارکلینیک‌ها‌ گفت:خوشبختانه با توجه به اختصاص بودجه به این سازمان توانسته‌ایم مطالبات آنها را به کمتر از 2 ماه کاهش دهیم
مدیرکل بیمه سلامت فارس اضافه کرد: ٥٤بیمارستان دولتی تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان فارس داریم که سهم بیمه خرداد آنها تسویه شده، ۷۰ درصد حق بیمه تیرماه را نیز دریافت کرده‌اند و به تعدادی از بیمارستان‌ها نیز در مرداد ماه علی‌الحساب پرداختی داشته‌ایم.
لطفی همچنین با بیان اینکه تا هفته آینده سهم بیمه مردادماه داروخانه‌های طرف قرارداد را تسویه خواهیم کرد، گفت: سهم بیمه پزشک خانواده شهری نیز تا مرداد ماه تسویه شده و تا هفته آینده، سهم بیمه شهریورماه را هم پرداخت می‌کنیم. وی افزود: سهم بیمه مؤسسات پاراکلینیک‌ها را نیز در صورت ارسال اسناد تا مردادماه امسال را تسویه می‌کنیم. مدیر کل بیمه سلامت فارس در خصوص عدم همکاری بیمارستان‌های‌خصوصی با بیمه سلامت گفت: آنها خواستار پرداخت‌های بدون سقف هستند که این مهم عملاً برای بیمه سلامت مقدور نیست، زیرا ما براساس بودجه‌های مشخص شده، پرداخت‌ها را انجام می‌دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی