[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

نماینده مردم جهرم: بازار مسکن نیازمند ایجاد توازن میان عرضه و تقاضاست ، روزنامه شیراز نوین

خانه ملت: رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مطالبه کمیسیون عمران مجلس از دولت ایجاد رونق در بازار مسکن ضمن ایجاد ثبات قیمتی در آن است. 
محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به وضعیت فعلی بازار مسکن گفت: رکود و وجود حباب قیمتی معضلات بسیاری را در بازار مسکن ایجاد کرده است. 
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت اتخاذ تدابیری برای کاهش رکود در بازار مسکن، افزود: تسهیلات دهی ارزان و تحریک تقاضا با این روش می‌تواند بازار مسکن را از رکود خارج کند. 
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در سال ٩٥ حدود ٦ الی ٧درصد رشد قیمت مسکن داشته ایم، تصریح کرد: ارائه تسهیلات در سال ٩٥ توانست تا حدودی بازار مسکن را متحول کند؛ اما نرخ سود بالا و همچنین نحوه بازپرداخت آن انتقادات وارده به این سیاست دولت بود. 
رضایی کوچی با تأکید بر اینکه ایجاد توازن میان عرضه و تقاضای مسکن لازم است، گفت: در حال حاضر با تسهیلات دهی در حوزه مسکن، منحنی عرضه و تقاضا تا حدودی به هم نزدیک شده است. 
رضایی کوچی با بیان اینکه جهش قیمتی در بحث مسکن در سال ٩٥ نداشته ایم، گفت: متأسفانه جهش قیمت مسکن در سال ٨٦ حباب قیمتی را رقم زده و تاکنون نیز دولت‌ها موفق به شکستن این حباب نشده اند. 
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه در حال حاضر خرید مسکن ٣٥درصد هزینه‌های سالانه خانوار را تشکیل می‌دهد، تصریح کرد: دولت باید با اختصاص یارانه به بحث مسکن سهم مسکن از هزینه‌های سالانه خانوار را کاهش دهد. 


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی