[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

فرآیند اجرایی مصوبه‌شهرستان‌های جدید درحال طی شدن است، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با اشاره به مصوبه دهم مهرماه گذشته هیئت دولت مبنی بر تشکیل شهرستان‌های بیضا، اوز، سرچهان، زرقان، خفر، آباده طشک و چنارشاهیجان به شهرستان، گفت: به زودی با انتصاب هفت سرپرست برای فرمانداری شهرستان‌های تازه تأسیس مصوبه دولت اجرایی می‌شود.
عبدالرضا قاسمپور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مصوبه تشکیل هفت شهرستان جدید در استان فارس از سوی وزارت کشور به استانداری فارس ابلاغ شده و در حال حاضر در حال فراهم‌سازی شرایط برای اجرایی شدن این مصوبه هستیم. وی ادامه داد: رویکرد استانداری فارس در انتصاب فرمانداران و بخشداران در شهرستان‌های جدید، استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان، برخورداری افراد از سلامت‌کاری، توانمندی افراد و همراه بودن آنان با سیاست‌ها و برنامه‌های دولت تدبیر و امید است.
معاون استاندار فارس گفت: سرپرستان هفت فرمانداری شهرستان‌های بیضا، اوز، سرچهان، زرقان، خفر، بختگان و کوه چنار پس از انتصاب موظف خواهند بود تا پیگیر استقرار بخشداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی در شهرستان و حل مسائل و مشکلات مردم باشند.
قاسم‌پور افزود: در تشکیل شهرستان‌های جدید در استان فارس به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است تا از ظرفیت نیروی انسانی موجود استفاده شود.
هیئت دولت دهم مهر ۹۸ با تشکیل هفت شهرستان جدید و ارتقای فرمانداری شهرستان‌های مرودشت و کازرون به فرمانداری ویژه موافقت کرد که این مصوبه دوشنبه ۱۵مهر ۹۸ از سوی معاون اول رئیس جمهوری برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ شد.
براساس تصمیم هیئت دولت، بخش‌های زرقان، بیضا، اوز، سرچهان، خفر، آباده‌طشک و قائمیه به شهرستان ارتقا یافتند. نام پنج شهرستان جدید هم‌نام بخش قبلی است و در این میان، نام آباده‌طشک به «بختگان» و  چنارشاهیجان به «کوه‌چنار» تغییر یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی