[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

بازدید از طرح استحصال اتان در شهرستان مهر، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: در بازدید اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان از طرح استحصال اتان شرکت پالایش پارسیان سپهر در شهرستان مهر مسائل این طرح مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، یدالله‌رحمانی با بیان این که طرح استحصال اتان شرکت پالایش پارسیان سپهر در شهرستان مهر یکی از طرح‌های‌23 گانه اقتصاد مقاومتی استان بوده و با سرمایه گذاری بیش از 9 هزار میلیارد تومانی و با پیشرفت فیزیکی بیش از 86 درصد در دست اجرا است، اظهارداشت: این واحد با هدف جلوگیری از خام‌سوزی گاز به عنوان یکی از منابع انرژی استان، ایجاد ارزش افزوده، توسعه مناطق جنوبی استان و تقویت سازندگان و پیمانکاران داخلی ساخته ‌می‌شود.
وی با اشاره به این که طرح استحصال اتان شرکت پالایش پارسیان سپهر در شهرستان مهر با بهره‌گیری از 661 میلیون دلار منابع ارزی صندوق توسعه ملی در حال اجراست، ادامه داد: این طرح سالانه بیش از 19.3 میلیون تن محصول تولید‌ می‌کند که شامل 16میلیون‌تن متان، 1.3 میلیون تن اتان، 1.6 میلیون تن پروپان،  4/. میلیون تن بوتان و یک میلیون تن میعانات گازی است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با اشاره به این که تولیدات اتان، متان، بوتان و میعانات گازی تولید شده در این واحد از طریق خط لوله‌ای‌که از محل پروژه تا عسلویه در دست احداث است منتقل خواهد شد، گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار نفر در این پروژه شاغل هستند. رحمانی با بیان این که طرح استحصال اتان شرکت پالایش پارسیان سپهر در شهرستان مهر در سند پیشران توسعه استان نیز درج شده است، تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌ می‌شود این پروژه در سفر رئیس‌جمهوری به استان فارس به بهره‌برداری برسد. وی با اشاره به این که مهم‌ترین مشکلات این طرح در بخش تحصیل اراضی به ویژه در ارتباط با اشخاص حقوقی مانند اوقاف، جهادکشاورزی و راه و شهرسازی لارستان بود که در کیلومتر 9 تا 18 در حال پیگیری است، گفت: امیدواریم با تصمیمات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و با پیگیری فرماندار و سایر دستگاه‌های‌اجرایی در آینده نزدیک شاهد رفع معارضین و اتمام خط انتقال این پروژه به عسلویه باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس یکی دیگر از موانع پیش روی طرح استحصال اتان شرکت پالایش پارسیان سپهر را مشکلات گمرکی به ویژه در زمینه ترخیص تجهیزات مربوط به تکمیل طرح از بنادر استان بوشهر و بندرعباس برشمرد و افزود: مدیرکل گمرک استان فارس از طریق تعامل با استان‌های‌همجوار نسبت به تسهیل در ترخیص این تجهیزات و انتقال آن‌ها‌ به محل پروژه اقدامات لازم را صورت خواهد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی