[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

فلسفه نماز خودسازی و جامعه‌پردازی است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس فلسفه نماز را خودسازی و جامعه‌پردازی دانست و افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب تبیین فرموده‌اند: باید به سمت خودسازی و جامعه‌پردازی و به تبع آن تمدن‌سازی پیش برویم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله‌رحیمی در اجلاس نماز که نهم آبان‌ماه در شیراز برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش‌های ارزنده افرادی که در راستای ترویج و توسعه فرهنگ نماز گام برمی‌دارند، عنوان کرد: توجه به نماز یکی از وظایف مهم افراد در جامعه اسلامی است و اگر شخصی در این جامعه مسئولیتی بر عهده دارد بی‌تردید باید با استفاده از توان و قدرتش بیش از سایرین به موضوع نماز بپردازد.
وی بیان کرد: ترویج فرهنگ نماز را باید از خانواده‌ها‌ آغاز کنیم و به سایر سطوح جامعه انتقال دهیم. استاندار فارس با تأکید بر اینکه برپایی نماز باید با عمل به توصیه‌های مطرح شده در آن همراه باشد، اظهار کرد:  با توجه به اینکه از نمازگزار انتظار نمی‌رود بر خلاف مبانی دینی عمل کند، بی‌شک عمل به آموزه‌های دینی از سوی نمازگزاران ترویج و تبلیغ دینی مؤثر و ارزشمندی خواهد بود. نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه اهمیت نماز را باید از نمازگزار حقیقی شنید، خاطرنشان کرد: امیرالمؤمنین(ع) نماز را ستون و اساس دین برشمرده‌اند و این حقیقت ما را به سوی توجه هر چه بیشتر به نماز رهنمون می‌شود. دکتر رحیمی با تأکید بر ابعاد فردی و اجتماعی نماز، عنوان کرد: فردی که همواره در ارتباط با خداوند است و او را ناظر بر اعمال و رفتار خود می‌داند به سوی کسب هر چه بیشتر خصایص نیکوی انسانی حرکت خواهد کرد.  وی ابراز امیدواری کرد: با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ‌موجود و با تکیه با تلاش‌های‌خالصانه اقشار مختلف شاهد تقویت روز افزون فرهنگ سازنده برگزاری نماز باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی