[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

بیش از سیصد هزار رأس دام عشایر فارس بیمه شدند، روزنامه شیراز نوین

مسئول امور تعاونی‌ها و نظام بهره‌برداری اداره کل امور عشایر فارس از بیمه شدن بیش از 300 هزار رأس دام عشایر از ابتدای طرح بیمه فراگیر دام در استان فارس خبر داد.
 امیربیات گفت: برقراری پوشش فراگیر بیمه‌ای برای کلیه دام‌های‌عشایر با هدف توسعه کمی و کیفی، ایجاد ثبات در نظام تولیدی اجرا‌ می‌شود‌. وی افزود با توجه به بند (ث ) ماده 33 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور مبنی بر اجباری شدن پوشش بیمه‌ای برای تمامی دام‌ها، اداره کل امور عشایر فارس با محوریت اتحادیه مرکزی تعاونی‌های عشایری و 23 شرکت تعاونی با همکاری صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان نسبت به اجرای طرح بیمه فراگیر دام سبک عشایر اقدام نموده است‌. گفتنی است در سال زراعی 98-97 بالغ بر سیصد هزار رأس دام عشایر در قالب این طرح بیمه گردید و این امر مهم در حال حاضر رویکرد جدیدی در افزایش میزان غرامت پرداختی و تسریع و تسهیل در روند پرداخت خسارت را دنبال‌می‌کند‌. 
شایان ذکر است جامعه مولد عشایری استان فارس با پرورش و نگهداری بیش از 3 میلیون رأس دام سبک و تولید سالیانه 20 هزار تن گوشت قرمز 30 درصد نیاز جامعه را به پروتئین تأمین‌ می‌کنند و نقش مهمی در تولید دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی