[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

کشور با ٨ درصد درآمد مالیاتی اداره نمی‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: درآمد مالیاتی کل کشور تنها ۸-۷ درصد از کل درمان حقوق و دستمزد در کشور است و نمی‌توان با این میزان مالیات کشور را اداره کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، امیدعلی پارسا شامگاه  سه‌شنبه  در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی فارس که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، تأکید کرد: مجموعه درآمدهای کشور به گونه‌ای‌است که اداره کشور با این مالیات‌ها امکان‌پذیر نیست و باید تجدیدنظر در این خصوص صورت بگیرد. 
او ادامه داد: بخش قابل توجه‌ای ‌از مجموعه مالیاتی کشور تمامی قوانین را مو به مو اجرا ‌می‌کنند و هیچ مشکلی در اجرای قانون در این بخش وجود ندارد. 
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه نقص‌هایی در مجموعه مالیاتی وجود دارد اما باید به سمت مسیر درست حرکت کنیم، افزود: باید دسترسی به ریز داده‌های مردم طبق حکم ١٦٩ قانون مالیاتی به نیابت از حاکمیت در اختیار داشته باشیم تا متناسب با آنها اظهارنامه پیش فرض تدوین کنیم.
پارسا همچنین با بیان اینکه اظهارنامه‌ها باید به سمت شفافیت و صادقانه بودن برود و مجموعه قوانین و مقررات به صورت استاندارد در حال اخذ است، تأکید کرد: اظهارنامه‌ها باید به گونه‌ای‌تحویل داده شود که واقعی باشد و نباید اطلاعات اخذ شده محدود و قابل‌قبول نباشد.
او ادامه داد:  امروز ممیز ما اطلاعات محدود و ناقصی دارد و معمولاً اطلاعاتش برحسب تجارب و کارشناسی‌هاست. وی یادآور شد: گام‌های خوبی در چارچوب طرح جامع و الکترونیک طی هشت سال گذشته برداشته شده اما منطق وصول مالیات هم سنت قدیمی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی