[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

تعطیلی کارخانه‌ها‌ زیان‌های‌ اقتصادی و اجتماعی به بار‌می‌آورد، روزنامه شیراز نوین

به منظورحمایت‌های‌قضایی از تولیدکنندگان و جلوگیری از تعطیلی کارخانه قند فسا، رئیس کل دادگستری فارس به همراه برخی از معاونان قضایی استان از این کارخانه بازدید کرد.
حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی  هدف از این بازدید را حمایت از تولید و جلوگیری از تعطیل شدن کارخانه‌های‌تولیدی دانست و گفت: در اجرای تأکیدات ریاست معظم قوه قضائیه حضرت آیت الله رئیسی وهمچنین سیاست‌های‌کلان قوه قضائیه، دادگستری استان فارس با تشکیل ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های‌اقتصاد مقاومتی و حمایت‌های‌قضایی از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران استان به دنبال راه کارهای مناسبی در راستای رونق تولید و حمایت از تولیدات داخلی و در نتیجه اشتغال‌زایی است.
وی درادامه افزود: در سالی که از سوی رهبری فرزانه انقلاب به عنوان سال رونق تولید نام گذاری شده است نباید شاهد بیکارشدن کارگران کارخانجات باشیم ودر این راستا باید تمام اقشار جامعه چه مسئولان و چه مردم در تحقق این هدف، نقش ایفا کرده و با وجود مشکلات اقتصادی موجود و تحریم‌ها، از کاهش تولید و یا تعطیلی کارخانه‌های‌تولیدی جلوگیری کنند.
رئیس ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های‌اقتصاد مقاومتی استان فارس دراین بازدید ضمن دیدار با مسئولان و کارگران کارخانه قند فسا، گفت: باید تلاش کنیم زمینه رونق مجدد بخش تولید به خصوص این کارخانه را فراهم نماییم و به همین منظور در جمع کارگران و مدیران حاضر شدیم و درحد توان تلاش خواهیم کرد  تا موانع موجود را از میان برداریم .
حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی با بیان این که کارخانه قند فسا با داشتن  بیش از 300 نفر کارگر نقش مهمی در تولید، اشتغال و کشاورزی منطقه دارد، تصریح کرد: تعطیل شدن این کارخانه موجب ضرر و زیان‌های ‌بسیاری از بعد اجتماعی و اقتصادی این منطقه‌ می‌شود لذا لازم است مسئولان این موضوع  را به صورت جدی پیگیری کنند و به بررسی مشکلات کارگران بپردازند.
وی در بخش دیگری از این سخنان خود درجمع مدیران و مسئولان کارخانه  قند فسا تأکید کرد: مدیر عامل و دست اندر کاران این واحد تولیدی باید همکاری‌ها ‌و هماهنگی‌های‌لازم را درجهت خارج کردن این کارخانه ازحالت رکود انجام دهند و لازمه این امر ایجاد تعامل و انگیزه وحس اعتماد از دست رفته بین گارگران و مدیران است.
نماینده عالی قوه‌قضائیه دراستان فارس گفت: هدف و شعار ما حمایت ازتولید است ودر جهت تحقق این امر مهم باید با اهتمام لازم نیروی خودرا به کار بگیریم تا شاهد رونق مجدد این واحد تولیدی درچند روز آینده باشیم. حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی خاطر نشان کرد: لازمه رونق این کارخانه تلاش مسئولان و نمایندگان سه قوه در استان است و در جهت احقاق حقوق کارگران، رونق بخشی این کارخانه، برطرف کردن موانع و مشکلات حقوقی و قانونی تولید است.
وی در ادامه افزود: دادگستری استان فارس به سهم خود تمام توان خود را به کار خواهد بست تا این کارخانه راه‌اندازی شود و در مدار تولید قرار گیرد و حسب اظهارات مدیرعامل کارخانه، تمامی تعمیرات کارخانه انجام شود و مقرر گردید در اوایل هفته آینده شروع به کار نماید و در کارگروه استانی نیز مشکلات وی جهت عدم تعطیلی این واحد تولیدی پیگیری شود.
رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین پیشنهاد کرد: کارگروهی با نظارت دادگستری استان فارس تعیین شود تا در آمد ماهیانه کارخانه در این کارگروه عادلانه توزیع شود تا حق و حقوق همه کارگران به موقع پرداخت گردد و تمامی فعالیت‌های‌این کارخانه اعم از خرید یا فروش اموال و دارایی تحت‌نظارت باشد.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی خاطر نشان کرد: به منظور رفع مشکلات به وجود آمده ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های‌اقتصاد مقاومتی استان فارس جلسات و نشست‌های ‌مختلفی را برگزار کرده  تا اختلاف و مشکلاتی که میان مدیران کارخانه و کارگران به وجود آمده است و سبب بی‌اعتمادی شده است، مرتفع گردد.
 وی گفت:  مقررگردیده است تا مسئولان این کارخانه معوقات تأمین اجتماعی و تمامی حقوق معوقه کارگران تا پایان شهریورماه پرداخت شود و نیز بدهی‌های‌گاز، آب و برق، حق‌النظاره و مطالبات کشاورزان به صورت اقساطی پرداخت شود و تا حد ممکن نسبت به بازسازی و نوسازی بخش‌های‌فرسوده این کارخانه اقدام شود.
رئیس ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های‌اقتصاد مقاومتی استان فارس در پایان ابراز امیدواری کرد: با تلاش و همت مسئولان و کارگران کارخانه قند فسا و نیز با جلب اعتماد بین یکدیگر و اعتقاد به خود باوری و اعتماد به مسئولان به خصوص مسئولان قوه قضائیه در استان فارس و شهرستان نخواهیم گذاشت این کارخانه تعطیل شود و در آینده شاهد رونق این کارخانه خواهیم بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی