[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

ارژن به بقا امیدوار شد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: ارژن نخستین پیروزی خود در نیم‌فصل دوم لیگ برتر فوتسال را کسب کرد و با صعود یک پله ای در جدول، به بقا امیدوار شد.
تیمی ‌که در آستانه شروع نیم‌فصل دوم در شرف انصراف از حضور در مسابقات بود و شرایطش خیلی بحرانی به نظر می‌رسید، با دو نتیجه عالی مسابقات را آغاز کرده و پس از یک بازگشت فوق‌العاده در بندرعباس، مقابل یکی از تیم‌های خوب این فصل به یک پیروزی قاطع دست یافته و در حال سر و سامان دادن به اوضاعش در جدول مسابقات است.
عصر روز سه‌شنبه، ارژنی‌ها در شیراز میزبان تیم سوهان محمدسیمای قم بودند. نماینده قم با 25 امتیاز تیم چهارم جدول بود، در حالی که ارژن تنها تیمی ‌بود که امتیازاتش هنوز دو رقمی ‌نشده بود و در ته ته جدول قرار داشت. دیدار رفت هم با نتیجه پنج بر صفر به سود سوهان به پایان رسیده بود؛ اما بازی در ابوالفتحی تمام معادلات را بر هم زد.
ارژن در این مسابقه با نتیجه قاطع پنج بر دو به پیروزی رسید تا ضمن جبران شکست بازی رفت، 12 امتیازی شده و از ته جدول جدا شود. البته آنها همچنان در منطقه سقوط قرار دارند و برای فرار از این منطقه باید حداقل یک تیم دیگر را در ادامه فصل پشت سر بگذارند.
محمد بیضایی‌نژاد که در اولین بازی در بازگشت به ارژن دو گل در بندرعباس به ثمر رسانده بود، در مقابل قمی‌ها هم دو گل به ثمر رساند تا ارزش‌های خود را به خوبی به اثبات برساند.
همچنین حمید قهرمانی که در بندرعباس یک گل زده بود، در این بازی هم گل‌زنی کرد تا با 7 گل زده به تنهایی در صدر جدول گل‌زنان ارژن قرار بگیرد. اما ارژن در مسابقه عصر سه‌شنبه یک گل‌زن جدید را هم معرفی کرد. علی عرب‌زاده که عضو تیم ملی افغانستان است، در این مسابقه دو گل مهم زد تا ضمن زمینه‌سازی برای پیروزی تیمش، خود را یکی از امیدهای نماینده شیراز در ادامه فصل مطرح کند.
ارژن در هفته شانزدهم رقابت‌ها باید در کرج به مصاف مقاومت البرز برود.
در یکی از جالب‌ترین بازی‌های هفته پانزدهم که نتیجه‌اش برای ارژنی‌ها هم اهمیت داشت، دیدار تیم‌های شاهین کرمانشاه با آذرخش بندرعباس با تساوی هفت بر هفت به پایان رسید! بدین ترتیب شاهین با از دست دادن دو امتیاز حساس خانگی، جای ارژن در قعر جدول را گرفت و ته‌نشین شد. آذرخش هم با این تساوی 14 امتیازی شد و یک پله بالاتر از ارژن ایستاد.
اهورا بهبهان، دیگر تیمی ‌که خطر سقوط را حس می‌کند، در زمین خود با نتیجه پنج بر شش مغلوب دیگر تیم انتهای جدولی یعنی ‌هایپر شاهین‌شهر شد.‌ هایپر با این پیروزی بسیار مهم 17 امتیازی شد و خودش را تا رتبه نهم بالا کشید؛ اما اهورا در رتبه یازدهم ایستاد.
مقاومت البرز هم که به ساری رفته بود در برابر شهروند با نتیجه پنج بر دو تن به شکست داد و در امتیاز هفده باقی ماند.
در صدر جدول هم تیم مس سونگون با پیروزی چهار بر دو در ورامین با 32 امتیاز صدرنشین ماند. گیتی‌پسند تیم دوم جدول هم در کم‌گل‌ترین بازی هفته به سختی و با تک‌گل حسین فهمیمی، ‌میهمانش حفاری اهواز را شکست داد و 29 امتیازی شد.
در جدول گل‌زنان لیگ برتر فوتسال، طبق معمول سال‌های اخیر مهدی جاوید با 18 گل صدرنشین است. او امسال در عضویت تیم مس سونگون است. سعید احمدعباسی از گیتی‌پسند با 14 گل در تعقیب اوست و سجاد مسیحی از اهورای بهبهان با 13 گل سوم است. حمیدرضا ره انجام از شهروند ساری 12 گله است و پس از او 9 بازیکن 9 گله از تیم‌های مختلف قرار دارند. 
حمید کمالی درباره مشکلات مالی تیم ارژن و تصمیم این باشگاه برای انصراف از لیگ برتر گفت: وقتی نیم‌فصل اول تمام شد، در نظر داشتیم چند بازیکن جدید جذب کنیم تا تقویت شویم. برای همین محمد بیضایی و یکی دو بازیکن دیگر به تیم اضافه شدند. بیضایی چند روزی تمرین کرد؛ ولی پیشنهادی از یکی از کشورهای همسایه به او رسید و درخواست جدایی کرد. مرتضی کشاورز، میثم اینانلو، مصطفی فخری، زارعی و چند نفر دیگر هم به دلایل مختلف یا فوتسال را کنار گذاشتند یا از تیم ارژن جدا شدند. همین مسئله باعث شد تیم ما دچار شوک شود.
وی ادامه داد: چند روزی تمرین تیم تعطیل شد و در همان زمان نامه انصراف از لیگ برتر همه به هیئت فوتبال استان فارس زده شد. من خودم در مسافرت بودم و وقتی برگشتم و این وضعیت را دیدم، فقط دو روز تا بازی با آذرخش فرصت مانده بود. یک عده در این مسیر برای تیم ارژن سنگ‌اندازی کردند. بعد از جلسه‌ای که در هیئت فوتبال استان فارس تشکیل شد، آقای کریمی ‌مدیر باشگاه اصرار داشت که نمی‌توانیم در لیگ ادامه بدهیم.
سرمربی تیم فوتسال ارژن یادآور شد: برای همین خواهش کردم و گفتم خودم تیم را به بندرعباس می‌برم تا نظم لیگ به هم نریزد. اگر من نبودم تیم به بندر نمی‌رفت. با بازیکنان تیم روز قبل از بازی تماس گرفتیم که اکثراً مسافرت بودند. سعی کردیم از بازیکنان امید خودمان استفاده کنیم. همچنین با محمد بیضایی شخصاً تماس گرفتم و از او خواستم تا شروع لیگ فوتسال کشور همسایه، در این بازی به ما کمک کند. بیضایی هم صبح روز بازی خودش را به ما رساند و با این شرایط مقابل تیم بندرعباس بازی کردیم. حتی بنده خودم هم روی نیمکت تیم ننشستم. از یک تیم پیشنهاد داشتم و هنوز هم این پیشنهاد هست؛ ولی روی نیمکت ننشستم که حرف و حدیثی ایجاد نشود!
کمالی یادآور شد: خودم تلاش کردم تا این تیم در لیگ بماند. باید ببینیم نظر مالک باشگاه چیست. قطعاً بازیکنانی که جدا شدند کارمان را سخت کردند؛ ولی می‌خواهم بگویم نامه انصراف ارژن از لیگ درست بود و برای بازارگرمی ‌این کار را نکردیم. جالب است که خیلی‌ها از انصراف تیم ارژن خوشحال بودند؛ ولی بنده اجازه انحلال ندادم تا نظم و برنامه لیگ به هم نخورد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی