[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

قیمت سرسام‌آور بلیط‌های جشنواره فجر در بازار سیاه، روزنامه شیراز نوین

جام جم آنلاین: بلیط‌های جشنواره فیلم فجر، همواره یکی از معضلات جشنواره سینمایی ایران بوده است. امسال هم با حاشیه‌های پیش آمده در عرضه اینترنتی این بلیط‌ها، خرید و فروش بلیط جشنواره در بازار سیاه بسیار چشم‌گیرتر است.
با نگاهی به عرضه بلیط‌های جشنواره فیلم فجر، بی‌سلیقگی‌های فراوانی در نوع ارائه بلیط‌های جشنواره می‌توان دید. به عنوان مثال با نگاهی به جدول ترکیب سری فروش بلیط‌ها، به دو نکته می‌توان رسید: اول اینکه بالای هر ستون، عنوان چشم‌انداز سینمای ایران درج شده؛ یعنی هرکس تمایل به تماشای فیلم‌های سودای سیمرغ را دارد، باید آثار بخش چشم‌انداز را نیز تماشا کند و دوم اینکه در ستون اول (چشم‌انداز سینمای ایران1) شاهد جای خالی یک فیلم خواهیم بود که درج شده: «بعداً اعلام خواهد شد» که شاید در حال گزینش آخرین فیلم و درج آن در این بخش هستند. 
از این مسئله که بگذریم، بازار داغ این بلیط‌ها در بازار سیاه است، بازاری که در سایت دیوار به رقم‌های نجومی رسیده است.
به عنوان مثال در یکی از این آگهی‌ها، فقط برای تماشای شش فیلم از فیلم‌های جشنواره، رقم 900هزار تومان درج شده است.
چشم‌انداز دو سانس سه و نیم، چشم‌انداز یک سانس ساعت شش و چشم اندازه سه سانس یازده است. با این حساب شما می‌توانید با رقم ناقابل 900هزار تومان، به تماشای شش فیلم از بخش چشم‌انداز بنشینید.
گروهی که همیشه از هر فرصتی برای کسب درآمد نامشروع استفاده می‌کنند؛ همزمان با جشنواره فیلم فجر نیز تلاش دارند از بلیط‌های این جشنواره برای خود کاسبی برپا کنند. در این میان برخی از سایت‌هایی که با مجوز رسمی در زمینه فروش اینترنتی فعالیت می‌کنند؛ بستر این کار را برای آنها فراهم می‌کنند.
امسال نیز مانند سال‌های گذشته فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر توسط این افراد آغاز شده است. درحالی‌که ازسوی ستاد برگزاری، قیمت سری ده‌تایی بلیت فیلم‌ها در پردیس ملت به عنوان کاخ مردمی جشنواره ۲۵۰هزار تومان تعیین شده است. قیمت همین بلیت در بازار سیاه تا ۶۰۰هزار تومان معامله می‌شود.
قیمت سری ده‌تایی بلیت‌های جشنواره در سینماهای مردمی نیز ۱۲۰هزار تومان است. همین بلیت در بازار سیاه به رقمی بین ۳۰۰هزار تا ۴۰۰هزار تومان معامله می‌شود.
در این میان، مراسم افتتاحیه هم خواهان بسیاری دارد. با گشتی در سایت دیوار می‌توان آگهی‌های فراوانی دید که نشان می‌دهد برای خرید مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر، باید از 90هزار تا 230هزار تومان بپردازید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی