[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

مدیرکل امور مالیاتی فارس خبرداد: وصول ۱۸ هزار میلیارد ریال درآمدهای مالیاتی در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور مالیاتی فارس از وصول ۱۸ هزار میلیارد ریال مالیات مستقیم و مالیات غیرمستقیم در هفت ماه نخست سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر هاشمی افزود: در هفت ماه نخست سال جاری، حدود ۱۸ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی در استان فارس وصول شد که این تحقق درآمد ناشی از کوشش و درایت مالیاتی همکاران، شناسایی منابع جدید مالیاتی، شناسایی فرارهای مالیاتی و وصول معوقات مالیاتی سال‌های گذشته‌ می‌باشد.
وی اظهار داشت: تا پایان مهرماه سال‌جاری بیش از ۱۰ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال مالیات‌های مستقیم و هفت هزار و ۳۵۸میلیارد ریال مالیات غیرمستقیم در استان به حیطه وصول در آمده است.
هاشمی افزود: در همین مدت از محل درآمد مالیات‌های‌غیرمستقیم بیش از ۳ هزار و ۵۱۲ میلیارد ریال عوارض وصول و به حساب شهرداری‌ها‌، دهیاری‌ها‌ و عشایر استان واریز شده است. 
وی با بیان اینکه در هفت ماه گذشته یک هزار و ۲۴۴ میلیارد ریال عوارض به شهرداری شیراز و بیش از ۱۲۱ میلیارد ریال نیز به دهیاری‌های شهرستان شیراز واریز شده است، خاطرنشان کرد: البته شهرداری‌های سایر مناطق استان به جز شیراز نیز یک هزار و ۲۳۶ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند و دهیاری‌ها و عشایر استان نیز ۹۱۰ میلیارد ریال دریافتی داشته‌اند. 
وی با بیان اینکه نرخ مالیات برارزش افزوده کالا و خدمات عمومی ۹ درصد است، گفت: این نرخ شامل ۵ درصد مالیات (سهم دولت) و ۳ درصد عوارض (سهم شهرداری‌ها) است و یک واحد درصد از مالیات‌های‌ وصولی تحت عنوان مالیات سلامت در کشور هزینه‌ می‌شود.
هاشمی با اشاره به بخشنامه شماره ۴۱/۹۸/۲۰۰ سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص بخشودگی جرائم اظهار داشت: به‌منظور تکریم مؤدیان و بهره‌مندی حداکثری از تسهیلات و در راستای اجرای این بخشنامه، با استقبال مؤدیان مالیاتی ۱۱ هزار درخواست بخشودگی جرائم مالیاتی دریافت شده و ۳۶۹ میلیارد تومان از جرائم بخشیده ، ۳۵۳ میلیارد تومان تخفیف جرائم مالیاتی و ۱۰۰ میلیارد تومان از اصل مالیات وصول گردیده است که با اتخاذ این رویکرد بیشتر جانب مودیان مالیاتی را داشته‌ایم.
مدیرکل امور مالیاتی فارس، از تشدید مبارزه با فرار مالیاتی و قاطعیت در برخورد با مصادیق جرم مالیاتی خبر داد و گفت: با اجرای طرح جامع مالیاتی، فرار مالیاتی کاهش یافته و نظام اقتصادی به سمت شفافیت سوق یافته است. 
وی، مبارزه با فرار مالیاتی را از برنامه‌های‌مهم و اولویت ‎‌دار نظام مالیاتی دانست و خاطرنشان کرد: سیاست مبارزه با فرار مالیاتی با جدیت و با اتکا بر سامانه‌های‌اطلاعاتی سازمان دنبال‌می‌شود و در استان فارس نیز از سال ۹۵ با تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به تراکنش‌های‌سنگین و مشکوک بانکی تاکنون ۳۵۰‌پرونده در این خصوص مورد رسیدگی قرار گرفته که ۲۰۰میلیاردتومان مالیات تشخیص گردیده که از این میزان ۳۲میلیاردتومان آن وصول شده است.
هاشمی با بیان اینکه در حال حاضر با تکیه بر میلیاردها رکورد اطلاعاتی ذخیره شده در پایگاه اطلاعات مودیان مالیاتی، امکان شناسایی فرارهای مالیاتی و مودیان جدید بسیار سهل‌تر از گذشته شده، اظهار داشت: این پایگاه، کلیه اطلاعات مورد نیاز مالیاتی را از دستگاه‌های مختلف، دریافت، نگهداری، پردازش و برای استفاده در اختیار فرآیندهای مالیاتی سامانه مذکور قرار‌می‌دهد که وجود این پایگاه در رابطه با فرار مالیاتی، پولشویی و برقراری عدالت مالیاتی در کشور بسیار حایز اهمیت است و شناسایی فرارهای مالیاتی صرفاً با تکیه بر ظرفیت فناوری‏های اطلاعاتی مربوط به طرح جامع مالیاتی امکان‌پذیر بوده است. وی افزود: مردم ‌می‌توانند گزارش‌های ‌فرار مالیاتی را به مرکز ارتباطات مردمی اداره کل امور مالیاتی فارس با شماره تماس ۱۵۲۶ اعلام کنند.
مدیرکل امور مالیاتی فارس با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال «رونق تولید» اعلام کرد در تعامل این اداره کل با اداره کل صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی شیراز، اداره گمرک و اداره کل تعاون، کارگروه ویژه‌ای نیز جهت بررسی مشکلات مالیاتی صنایع و شرکت‌های ‌بحران‌دار استان به‌منظور رفع موانع موجود تشکیل شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی