[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

انجام عمل جراحی نادر بر روی مغز یک بیمار ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس رئیس بیمارستان حضرت ولی‌عصر(عج) لامرد از انجام یک عمل جراحی مغز نادر، در این بیمارستان خبر داد و نتیجه این عمل را رضایت بخش اعلام کرد.
دکتر فریبرز غفارپسند یکشنبه ۱۰ آذر به خبرنگاران گفت: فردی از اهالی شهر تهران نیمه شب با علائم سردرد شدید به اتفاقات بیمارستان لامرد مراجعه کرد و با تشخیص پزشک تحت آزمایش سی‌تی‌اسکن قرار گرفت.
این پزشک جراح مغز و اعصاب ادامه داد: نتیجه سی‌تی‌اسکن نشان می‌داد که این مرد ۳۷ ساله، مبتلا به کیست کولویید در بطن سوم مغز است و باید فوراً تحت عمل جراحی قرار گیرد لذا با انتقال به بخش مراقبت‌های ویژه، برای عمل آماده شد. او با تأکید براینکه انجام چنین عمل جراحی میکروسکوپی، نادر محسوب می‌شود، گفت: در روش میکروسرجری، با استفاده از میکروسکوپ پیشرفته و با برداشتن بخش کوچکی از استخوان جمجمه از طریق یک برش کوچک کورتیکال مغزی، بطن مغزی باز شده و سپس کیست مورد نظر آزاد و خارج می‌شود. رئیس بیمارستان لامرد افزود: کیست‌های‌کلویید بطن سوم مغزی، خوش خیم بوده ولی در مکانی بسیار خطرناک در مغز قرار می‌گیرد؛ این کیست‌ها‌ با بستن سوراخ‌های‌مونرو که محل تخلیه مایع مغزی نخاعی است، باعث هیدروسفالی و افزایش فشار مغز می‌شود که در صورت عدم تشخیص و درمان به موقع منجر به مرگ مغزی خواهد شد. این جراح مغز و اعصاب از نتیجه این عمل ابراز امیدواری و خاطرنشان کرد: هم اکنون حال عمومی بیمار مساعد است و امیدواریم که به‌زودی مراحل ترخیص را انجام دهد. رئیس بیمارستان لامرد به آمار اعمال جراحی و خدمات این مرکز به بیماران منطقه جنوب اشاره و خاطرنشان کرد: ماهیانه حدود ۴۰ بیمار از استان‌های فارس، هرمزگان و بوشهر در این بیمارستان تحت عمل جراحی مغز و اعصاب قرار می‌گیرند. غفارپسند یادآور شد که عمل‌های جراحی در این مرکز با استفاده از امکانات پیشرفته و با احتساب تعرفه دولتی انجام می‌شود. به گزارش ایسنا، لامرد یکی از شهرستان‌های جنوبی استان فارس است که در فاصله ۴۰۰ کیلومتری شیراز قرار دارد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی