[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

به دعوت تیم ملی امیدوارم، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: در تحول خیره کننده نیم‌فصل دوم ارژن، بی‌شک یک نام است که بیشترین تأثیر را دارد: محمد بیضایی‌نژاد؛ بازیکن بسیار آشنای قلعه چوبی ابوالفتحی و هواداران پرشور ارژن.
بیضایی‌نژاد پس از یک فصل و نیم دوری از تیم و شهرش، حالا پنج هفته است که دوباره در ترکیب این تیم قرار گرفته، آن هم با بازوبند کاپیتانی! شماره 21 ارژنی‌ها با خروج مرتضی کشاورز و رضا جوانبخت، حالا کاپیتان تیمش شده و نقش بسیار تأثیرگذاری در نتایج این تیم دارد. آمار خیره کننده گل‌ها و پاس گل‌های او نشان می‌دهد که این بازیکن 31 ساله یکی از بهترین بازیکنان نیم‌فصل دوم رقابت‌ها بین تمامی‌ تیم‌ها بوده، اگر نگوییم بهترین آنها!
بیضایی‌نژاد نسبت به دو فصل پیش تفاوت‌های محسوسی کرده که یکی از این تفاوت‌ها کاملاً آشکار است. در گفت‌وگو با او، ابتدا به سراغ همین تفاوت مثبت رفته‌ایم.
نسبت به دوره قبلی حضورت در ارژن چه تغییری کرده‌ای؟
لاغرتر شده‌ام. با توجه به اینکه سنم از 30 رد شده، تصمیم گرفتم رژیم غذایی‌ام را کنترل کنم و با تمریناتی هم که داشتم حدود 8 کیلو وزن کم کردم و فکر می‌کنم تأثیر خیلی مثبتی روی نحوه بازی ام هم گذاشته.
متولد چه سالی هستی و فوتبال و فوتسال را از کجا شروع کردی؟ 
من متولد سال 67 هستم. فوتبال را از تیم پیمان شرو ع کردم. بعد به بهمن نوین رفتم و در تیم‌های دنا و مقاومت مرصاد هم بازی کردم. در همان تیم مقاومت مرصاد و از سن 18 سالگی وارد فوتسال شدم که هدایتش بر عهده آقای کمالی بود. در سال 87 به ارژن آمدم و دو سه سال در این تیم بودم. در تیم‌های فیروز صفه اصفهان، میثاق تهران، تأسیسات دریایی و شهرداری ساوه هم بازی کردم و بعد دوباره به ارژن برگشتم. با ارژن به لیگ یک سقوط کردیم و سال 95 دوباره به لیگ برتر صعود کردیم. فصل 97 به پارسیان شهر قدس پیوستم و نیم فصل اول امسال را هم در قم سپری کردم.
چه شد که نیم فصل به ارژن برگشتی؟
از یک ماه قبل از نیم‌فصل با آقای کمالی صحبت می‌کردم. تیم هم در خطر سقوط بود و دوست داشتم بیایم و به ارژن کمک کنم. به سختی رضایت‌نامه‌ام را از قم گرفتم و به شیراز برگشتم.
صحبت‌هایی بود که داری به لیگ عراق می‌روی!
بله. یک پیشنهاد از عراق داشتم؛ اما آقای امامی‌فر زنگ زدند و خواستند برگردم. با آقای کمالی هم هماهنگی‌های لازم را انجام دادم و برگشتم. قول‌هایی هم از طرف اداره ورزش داده شده و امیدواریم باعث برطرف شدن مشکلات مالی ما شود. می‌دانید که بچه‌های ما تا امروز هیچ پولی نگرفته‌اند. شاید فقط 10درصد از قراردادشان را گرفته باشند و شرایطشان سخت است.
با این فرم جدید، امید داری به تیم ملی دعوت شوی؟
من چهار سال پیش باید دعوت می‌شدم. زمانی که آمار فوق‌العاده‌ای در گل و پاس گل داشتم؛ اما آقای ناظم‌الشریعه من را ندیدند. حالا هم در شرایط بسیار خوبی هستم و امیدوارم دعوت شوم و بتوانم به تیم ملی کمک کنم.
آمار فوق‌العاده‌ای در 5 بازی نخست برای ارژن داشتی. 
بله. خدا را شکر. من 8 گل زدم و 5 پاس گل دادم در این 5 بازی.
فکر می‌کنی دلیل تحول ارژن در نیم فصل دوم، حضور تو بوده یا مسئله دیگری کمک کرده به تیم؟
خب ارژن در سال‌های گذشته همواره با رأس بازی می‌کرد و به این نوع بازی عادت کرده بود؛ اما در نیم‌فصل اول کسی نبود که آن جلو بایستد. در واقع ارژن خوب بازی می‌کرد؛ اما مشکل گل‌زنی داشت. خدا را شکر با بازگشت من یکی از مشکلات تیم کم شده و امیدوار هستیم به ادامه فصل. ارژن بازیکنان جوان و باآینده دارد که بعضی از آنها با 20 سال سن خیلی خوب و جنگنده بازی می‌کنند و تأثیر زیادی در روند نتیجه‌گیری تیم در نیم‌فصل دوم داشته اند.
در بازی با گیتی‌پسند عالی بازی کردید؛ اما مثل همیشه به این تیم باختید.
بله. متأسفانه بچه‌های ما خودباوری نداشتند و موقعیت‌های بسیار زیادی را از دست دادند. ما همیشه مقابل گیتی‌پسند خوب بازی می‌کنیم. دو سال پیش هم در 40 ثانیه پایانی گل سوم را خوردیم و 3-2 در اصفهان به این تیم باختیم.
با ادامه این روند به نظر می‌رسد تیم در لیگ باقی بماند؛ اما کار برای حضور در پلی‌آف سخت است.
بله. تیم حفاری در دو هفته اخیر نتایج خوبی گرفت و باعث شد اختلاف ما با تیم هشتم زیاد شود. اما ما همین که بتوانیم تیم را حفظ کنیم کار بزرگی کرده‌ایم و نرفتن به پلی آف زیاد مهم نیست.
حرف پایانی.
از هواداران خواهش می‌کنم به تیم ما کمک کنند تا بتوانیم در بازی‌های خانگی امتیازات لازم را کسب کنیم. از مسئولان هم خواهش می‌کنم به قول‌هایی که می‌دهند عمل کنند؛ وگرنه در ادامه راه به مشکل می‌خوریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی