[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

سامره: شک نکنید استقلال قهرمان می‌شود، روزنامه شیراز نوین

گل‌زن سابق استقلالی‌ها با اشاره به این که تیم استراماچونی شایسته تقدیر است، از آنها به عنوان مدعی اول قهرمانی یاد کرد.
علی سامره، مهاجم محبوب و محجوب سال‌های گذشته استقلال با تعریف از تأثیری که آندره‌آ استراماچونی روی این تیم گذاشته، با ابراز خوشحالی از نتیجه دادن تلاش‌های سرمربی ایتالیایی، تیم او را مدعی اول قهرمانی لیگ نوزدهم دانست و مدعی شد به زودی استقلال صدرنشین لیگ می‌شود.
علی سامره گفت: «نمایش فوق‌العاده‌ای در نقش جهان رقم خورد که پیش‌بینی این فوتبال سطح بالا و باکیفیت هم وجود داشت. به هر حال دو تیمی ‌مقابل هم قرار گرفتند که هر کدام ادعای قهرمانی داشتند و از همه مهم‌تر مربیانی خوش‌فکر بالای سر آنها بود؛ اما بی‌انصافی‌ست که نگوییم استقلال تیم برتر زمین بود، همان طور که خود امیر قلعه نویی نیز به آن اعتراف کرد».
او ادامه داد: «استقلال فوق‌العاده بازی کرد و برای هر دقیقه از این فوتبال برنامه داشت. البته در برخی صحنه‌ها زیاد خوش شانس نبود؛ اما با این وجود تیم برتر زمین بود و استحقاق رسیدن به سه امتیاز را داشت که بدشانسی و اشتباهات داوری مانع رقم خوردن این اتفاق در نقش جهان شد. اما شک نکنید به زودی استقلال با استراماچونی یکه تاز و صدرنشین لیگ خواهد شد».
گل‌ز‌ن سابق آبی‌ها در لیگ برتر و تیم ملی در ادامه به تغییرات ایجاد شده توسط استراماچونی اشاره و تصریح کرد: «اوایل انتقادات زیادی به عملکرد استقلال با استراماچونی شنیده می‌شد؛ اما دیدید که من از روز اول شک نداشتم این تیم آینده درخشانی با مربی خوش‌فکر ایتالیایی خواهد داشت. تغییراتی که استراماچونی در استقلال ایجاد کرد زیاد هم پیچیده نبود. او در عین سادگی توانست درصدی از فوتبال روز دنیا را به تیم و فوتبال باشگاهی ایران تزریق کند که از سال بعد شک ندارم همه به تقلید از افکار او خواهند پرداخت».
سامره در ادامه افزود: «سیستم و چیدمان 2-5-3 که این روزها استقلال با آن نمایشی دل‌انگیز دارد، در عین سادگی با پیچیدگی‌هایی مواجه است که رسیدن به این پیچیدگی‌ها زیاد آسان نیست. به همین خاطر احساس می‌کنم استقلال اگر بتواند خواسته‌های مربی را در مسیر تقویت تیم برآورده کند، حداقل برای دو سه فصلی در کورس قهرمانی حرف اول را بزند و در آسیا نیز نماینده ای شایسته برای ایران باشد».
پیشکسوت آبی‌ها در پایان گفت: «استقلال بعد از بازی بزرگ با سپاهان حالا باید به مصاف پدیده برود که این خوان آخر در نیم فصل نخست است. با تمام این تفاسیر، من همان حرف روزهای ابتدایی را تکرار می‌کنم و ادعایم این است که تیم استراماچونی بدون شک مدعی اول قهرمانی است و می‌تواند جام را بالای سر ببرد».

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی