[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

متقاضیان حوزه ساخت و ساز مراقب دلالان و سودجویان باشند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، مهندس علی منصوری رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان و توسعه فناوری‌های‌نوین ساخت این اداره کل از تخلفات در حوزه ساخت و ساز خبر داد. 
منصوری اظهار داشت: با توجه به قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و مباحث مقررات ملی ساختمان و همچنین بخشنامه‌های‌مربوطه از طرف وزارت محترم راه و شهرسازی کلیه امور مربوط به ارجاع نظارت و هزینه‌های‌آن ‌می‌بایست در دفاتر نظام مهندسی انجام و ناظر از طریق آنها به شهرداری‌ها معرفی شود. 
وی در ادامه تصریح کرد: اما در این میان سودجویان تحت عناوین مختلف نسبت به اخذ هزینه از متقاضیان اقدام‌ می‌نمایند و عنوان ‌می‌کنند: «با روابطی که با نظام مهندسی دارند ناظر دلخواه شما را انتخاب‌می‌کنیم»که این مسئله کاملاً خلاف قانون و غیر واقعی است.
منصوری با بیان اینکه متقاضیان نبایستی تحت هیچ عنوان هزینه‌ای ‌به افرادغیرمسئول پرداخت نمایند، افزود: هزینه‌های ‌مربوطه را به نظام مهندسی پرداخت نموده و تأکید می‌گردد جهت طراحی و اجرای ساختمان نیز از مهندسان دارای صلاحیت استفاده نموده و تا زمانی‌که از صلاحیت فرد مورد نظر اطمینان حاصل پیدا نکرده‌اند از ارجاع کار و عقد قرارداد با ایشان خودداری نمایند تا مشکلاتی بعدی از قبیل عدم تأیید نقشه‌ها ‌یا ایراد فنی و اجرایی ساختمان‌ها ‌و به طبع آن عدم صدور پایان کار برای متقاضیان پیش نیاید.
وی در پایان‌خاطرنشان کرد: متقاضیان درصورت‌مشاهده تخلفات در‌حوزه ساخت و ساز و همچنین خدمات‌مهندسی ازطریق‌ثبت‌در‌سامانه snam.mrud.ir و یا تماس با شماره 07152241160 اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی لارستان اقدام نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی