[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

ناظم‌الشریعه: اگر حق ملی‌پوشان را نمی‌دهند، من مقصرم!، روزنامه شیراز نوین

سرمربی شیرازی تیم ملی فوتسال با بیان اینکه حق ملی‌پوشان را می‌خورد، گفت: به راحتی از اسم بازیکنان اصلی تیم ملی نمی‌گذرم.
سیدمحمد ناظم‌الشریعه درباره برنامه‌ریزی لیگ و فرصت کم برای آماده سازی تیم ملی فوتسال قبل از جام ملت‌های آسیا گفت: تیم ملی برای آماده‌سازی ۴۰ روز وقت می‌خواهد. تیمی‌ که صفر باشد، نه اینکه از نظر بدنی خسته باشد. خستگی لیگ در بازیکنان جمع می‌شود و لحظه آخر به تیم ملی می‌رسد. همکاران من در لیگ زحمت می‌کشند. خودم از اولین دوره در لیگ فوتسال حضور داشتم و همه چیز را می‌دانم؛ ولی باید قبول کنیم تابلوی فوتسال ما تیم ملی است و اگر نتیجه نگیریم، همه زیر سوال هستیم و همه ضرر می‌کنند.
وی ادامه داد: شاید یکی از دلایل محبوبیت تیم ملی فوتسال در ورزش و مجموعه فوتبال، مسائل اخلاقی است. بچه‌های تیم ملی فوتسال محجوب هستند. حتی گاهی شاید حقشان هم خورده شود و من هم یکی از مقصرانش هستم؛ چون نمی‌گذارم اینها مثل بقیه سر و صدا کنند. با همه این شرایط بازیکنان باید کارشان را انجام بدهند. تمام تلاشمان را می‌کنیم با برنامه ریزی مناسب به نتیجه دلخواه برسیم؛ ولی باید قبول کنیم اخلاق و منش و احترام برای ما از همه چیز مهم‌تر است.
سرمربی تیم ملی فوتسال تأکید کرد: از زمانی که من در تیم ملی شاگردی می‌کنم (سرمربی هستم) اتفاقی در آن رخ نداده است و قرار هم نیست اتفاقی رخ بدهد. بازیکنان تیم ملی حرف گوش کن هستند و حقشان هم بیش از این است. تمام دعوت‌ها بر اساس اخلاق، احترام و مسائل فنی است. خیلی از بازیکنان دیگر هم هستند که از نظر فنی شرایط خوبی دارند؛ ولی نمی‌توانیم دعوت کنیم چون در ساختار فنی و اخلاقی ما نیستند.
ناظم ‌الشریعه در خصوص بحث جوان‌گرایی در تیم ملی فوتسال گفت: خیلی‌ها دنبال پوست اندزی تیم ملی هستند و ما هم این کار را می‌کنیم؛ اما من هیچ موقع بازیکنی که سوم جهان شده است را با وجود شرایط خوب فنی و اخلاقی کنار نمی‌گذارم، ولی باید جوان‌گرایی هم داشته باشیم. ما ۸۰ بازیکن را سال گذشته زیر نظر گرفته‌ایم. این بچه‌ها با نفرات اصلی رقابت می‌کنند و هرکسی شرایطش بهتر بود، بازی می‌کند. تمام بازیکنان تیم ملی نفرات بزرگی هستند؛ ولی حتی به بازیکنی که برای اولین بار دعوت شده است همان احترامی ‌را می‌گذاریم که برای کاپیتان تیم ملی می‌گذاریم. از این اسامی ‌به این راحتی نمی‌گذرم؛ ولی همه می‌دانند هرکسی در تیم ملی وظیفه‌ای دارد.
سرمربی تیم ملی فوتسال با بیان اینکه پاداش موفقیت‌های این تیم هنوز از سوی فدراسیون فوتبال پرداخت نشده است، یادآور شد: باور کنید بازیکنان ما نگران ارزش ریالی پاداش نیستند؛ ولی نگران بی‌احترامی ‌هستند. باید قبول کنیم این تیم سرآمد همه تیم‌های فوتبالی ما است. خوب یا بد، تیم ملی فوتسال «گل سر سبد» تیم ملی فوتسال است. همه این را قبول دارند. نمی‌خواهم هیچ تقابلی با فوتبال ایجاد کنم. بازیکنانی که قهرمان شدند اتفاقات خوبی برایشان رخ نداده است. مشکلات اقتصادی هم که روز به روز سخت‌تر می‌شود.
ناظم الشریعه ادامه داد: بازیکنان احترام می‌خواهند. شاید من هم حقشان را می‌خورم که نمی‌گذارم صحبت کنند؛ ولی حقشان بیش از این است. خیلی‌ها می‌گویند ناظم الشریعه چون وضعش خوب است یا نمی‌خواهد پستش را از دست بدهد، درباره پاداش‌ها حرفی نمی‌زند، ولی این‌طور نیست. مگر می‌شود ما نجنگیم. آقای تاج را سر تمرین تیم ملی آوردم و با بچه‌ها همکلام شدند. همه دیدند چه اتفاقی افتاد. ما ناراحت و دلگیریم. نه اینکه این ناراحتی در عملکرد تیم تأثیرگذار باشد؛ ولی بچه‌ها از نظر روحی و روانی باید شرایط خوبی داشته باشند. هیچ‌کس دنبال کم کاری نیست.
سرمربی تیم ملی فوتسال اظهار کرد: بنده روز یکشنبه با مدیر تیم ملی جلسه دارم. چند بار صحبت کردیم و گفتیم پیش از تشکیل اردوها پاداش‌ها را بدهند. اگر بخواهند روز آخر پول بدهند فایده ای ندارد. اگر هم واقعاً فکر می‌کنند ما باید برویم کنار تا پول بچه‌ها را بدهند، والله ما راحت هستیم. بچه‌ها هم می‌دانند من بیش از آنها نگران هستم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی