[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

پایان رقابت‌های لیگ دسته اول فوتسال - شاهد از صعود بازماند، بالان صنعت ماندنی شد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در آخرین پنجشنبه سال 1395 مسابقات فوتسال لیگ دسته اول باشگاه‌های ایران با برگزاری هشت دیدار به پایان رسید. در این میان دو تیم شیرازی حاضر در مسابقات هم در شهر شیراز میزبان رقبای خود بودند. شاهد که برای صعود می‌جنگید در این راه ناکام ماند و بالان صنعت که خطر سقوط را احساس می‌کرد توانست در جدول باقی بماند.
در گروه دوم، آبی پوشان بالان صنعت در سالن شهید ابوالفتحی میزبان تیم انتهای جدولی مقاومت مشهد بودند. با توجه به اینکه در نهایت تصمیم کمیته برگزاری مسابقات بر این شد که از هر گروه دو تیم به رقابت‌های دسته دوم سقوط کند، این دیدار از حساسیت بسیار زیادی برای بالان صنعت برخوردار شده بود و آنها برای بقا نه تنها نیاز به هر سه امتیاز بازی داشتند، بلکه باید منتظر اعلام نتیجه بازی همزمان تیم‌های نفت امیدیه و رعد پدافند اصفهان هم می‌ماندند. بالان صنعت بازی را بهتر از حریف آغاز کرد و در همان ده دقیقه ابتدایی دو بار دروازه حریف را باز کرد. حریف در ادامه دست به یک بازی انتحاری زد و خیلی زودتر از چیزی که تصور می‌شد به بازی پاورپلی رو آورد و موفق شد از همین روش به نتیجه هم برسد. آنها یکی از گل‌های خورده را جبران کردند اما باز هم این بالان صنعت بود که توانست اختلاف را به دو گل افزایش دهد. در آخرین لحظات نیمه اول باز هم مقاومت بود که گلزنی کرد تا نیمه اول با نتیجه «سه بر دو» به سود آبی‌های شیراز به پایان برسد. اما در نیمه دوم شرایط کاملاً به سود تیم شیرازی رقم خورد و سه گل پیاپی از بازیکنان این تیم باعث رقم خوردن نتیجه پرگل 6-2 به‌سود شاگردان علی اکبر سلطانی شد و بدین ترتیب بالان صنعت با توجه به شکست رعد پدافند در شهر امیدیه، توانست با کسب 15 امتیاز پس از مدت‌ها یک پله صعود در جدول را تجربه کند و با همین صعود یک پله ای، حضور خود در مسابقات فصل آینده این دسته را جشن بگیرد. این در حالی بود که تیم اصفهانی در هر دو مسابقه رفت و برگشت نماینده شیراز را شکست داده بود؛ در بازی رفت و در اصفهان با نتیجه «پنج بر یک» و در بازی برگشت و در شیراز با نتیجه «سه بر دو». اما عزم راسخ شیرازی‌ها در هفته‌های پایانی کارساز شد و این تیم توانست با دو پیروزی در دو هفته پایانی، از دو شکست پیاپی تیم اصفهانی استفاده کند و با جبران فاصله 4 امتیازی با این تیم، در نهایت در رتبه هشتم قرار بگیرد و در لیگ دسته اول ماندگار شود. در سه دیدار دیگر این گروه، تیم پارسیان شهر قدس که برای صعود نیاز به یک پیروزی پر گل در زمین خود برابر تیم زاگرس خوزستان داشت، با نتیجه عجیب چهار بر یک مغلوب حریف رده ششمی خود شد و از صعود بازماند. سن ایچ ساوه که هفته‌ها قبل صعود خود را قطعی کرده بود 4 بر 3 شهرداری رشت را شکست و با 41 امتیاز به کار خود در مرحله اول پایان داد. نفت امیدیه هم با پیروزی «دو بر یک» برابر رعد پدافند اصفهان 36 امتیازی شد و به‌عنوان تیم دوم راهی دور بعد شد. در این هفته تیم دانش ورزش فریمان استراحت داشت و با کسب رتبه ششمی به کار خود پایان داد. در نهایت تیم‌های رعد پدافند اصفهان و مقاومت مشهد به رقابت‌های لیگ دسته دوم سقوط کردند.
اما در گروه نخست رقابت ها، تیم دوست داشتنی شاهد شیراز تا روز پایانی هم شانس صعود به مرحله دوم گروهی را داشت. آنها در حالی در شیراز میزبان مبل کریمی البرز بودند که صعودشان به مسائل زیادی بستگی داشت. آنها باید در مقابل حریف کرجی به پیروزی می‌رسیدند و از طرفی منتظر شکست تیم آتلیه طهران قم در اردبیل بودند. اگر این دو اتفاق رخ می‌داد، فاصله دو تیم در جدول به عدد یک می‌رسید و در صورتی که کمیته انضباطی با درخواست شاهد برای انجام بازی این تیم با فردوسی مشهد موافقت می‌کرد، شاهد با پیروزی در آن دیدار می‌توانست شانس صعود به مرحله دوم را داشته باشد. در حقیقت شاهد با امتیازات زیادی که در 4 هفته پایانی از دست داد، کار خود را برای صعود سخت کرده بود. آنها در بازی پایانی مقابل مبل کریمی که در سالن 22بهمن شیراز برگزار شد بازی را عالی آغاز کردند و با سه گل از حریف خود پیش افتادند. اما شاید خبر پیروزی پرگل آتلیه در اردبیل بود که باعث کاهش انگیزه بچه‌های شاهد شد. آنها در نیمه دوم با ارائه یک بازی ضعیف و پرانتقاد، تمامی داشته‌های خود را از دست دادند. حریف توانستند با فشار سنگین روی دروازه شاهد و با سه گل پیاپی بازی را به تساوی بکشاند. در ادامه شاهد توانست مجدداً از حریف خود پیش بیفتد اما حریف کرجی که برای بقا نیاز به پیروزی داشت، با ادامه بازی تهاجمی خود توانست 4 بار دیگر دروازه شیرازی‌ها را باز کند. شاهد هم یک بار دیگر موفق به گلزنی شد اما در نهایت شکستی سنگین و ناامیدکننده برای شاگردان امیرحسین برزگر رقم خورد تا کارنامه این تیم خوب در نهایت با شکست‌های سنگین و دور از انتظار، لکه دار شود. آنها در هفته ماقبل پایانی با نتیجه بی سابقه «هشت بر یک» در برابر آتلیه تن به شکست داده بودند و در بازی مقابل مبل کریمی هم برای اولین بار در خانه هفت گل دریافت کردند. در نهایت شاهد با 22 امتیاز در رتبه ششم قرار گرفت و باید سال آینده برای صعود به لیگ برتر تلاش کند. تیم سقوط کرده بهراد اردبیل هم مقابل تیم دوم جدول یعنی آتلیه طهران قم با نتیجه «شش بر یک» تن به شکست داد و نماینده قم با 29 امتیاز راهی مرحله دوم گروهی شد. مقاومت قرچک که پیش از این صعود خود را قطعی کرده بود با نتیجه 4-3 در زمین حاجی منصف قائمشهر تن به شکست داد و فردوسی مشهد با پیروزی 6-4 برابر استقلال نوین ماهشهر، حریف خوزستانی را راهی لیگ دسته دوم کرد. 
اما داستان‌های تیم مقاومت قرچک ادامه دارد و روز سه شنبه خبر رسید که جلسه ای در مورد وضعیت این تیم برگزار شد و ادامه مسابقات با حضور تیم مقاومت قرچک رد شده و مقرر شده جلسه بعدی کمیته انضباطی با حضور تمامی تیم‌های شاکی و متضرر رأس ساعت ۱۴ روز شنبه نوزده فروردین ماه ۹۶ برگزار 
گردد. اما دیدار‌های مرحله پلی آف لیگ دسته اول که قرار بود روز پنجشنبه هفده فروردین برگزار گردد لغو و تا اطلاع ثانوی برگزار نخواهد شد! و تیم‌های صعود کرده به این مرحله همچنان سردرگم به تمرینات خود ادامه می‌دهند. گفته می‌شود 6 دیدار تیم مقاومت قرچک، به علت استفاده از دو بازیکن غیرقانونی ممکن است تکرار شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی