[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور: درآمد صادرات اسباب‌بازی چین از درآمد نفتی ایران بیشتر است، روزنامه شیراز نوین

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با تأکید بر ضرورت توسعه صنعت اسباب‌بازی به عنوان یک راهکاری برای مقابله با تحریم‌ها گفت: در شرایط کنونی باید از هر فرصتی برای مقابله عزتمندانه با تحریم استفاده کرد.
به گزارش ایسنا، محمد نهاوندیان  (شنبه) در افتتاحیه پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی با اشاره به ضرورت حمایت جدی از صنعت اسباب‌بازی گفت: صنعت اسباب‌بازی باید جدی گرفته شود، چون یک راه مناسب برای مقابله با تحریم‌هاست.
واضح است که در چنین شرایط اقتصادی باید از هر فرصتی برای مقابله‌ای عزتمندانه با تحریم و شرایط تحریمی بر اقتصاد کشور استفاده کنیم.
وی با تأکید بر ضرورت حمایت سیستم بانکی کشور از صنعت اسباب بازی اظهار کرد: در سالی که گذشت چین رکورد فروش سه میلیارد دلاری در ماه را در حوزه اسباب بازی زده است. 
در شرایط کنونی درآمد حاصل از صادرات اسباب بازی در چین بیشتر از صادرات نفت در کشور ماست؛ بنابراین لازم است از حوزه اسباب بازی حمایت شود.
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور تأکید کرد: بانک‌ها باید حمایت ویژه از صنعت اسباب‌بازی داشته‌باشند. همچنین می‌توان از تبصره ۱۸ که مربوط به طرح‌های اشتغال‌زایی است در حوزه اسباب ‌بازی  نیز استفاده کرد. 
از سوی دیگر می‌توان از صندوق کارآفرینی، صندوق شکوفایی و نوآوری و بانک توسعه صادرات اختصاص ویژه‌ای برای صنعت اسباب‌بازی داشت.
نهاوندیان با اشاره به ضرورت رقابت تولیدکنندگان ایرانی با تولید کنندگان خارجی در حوزه اسباب‌بازی گفت: حتماً باید تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی در نمایشگاه‌های بین‌المللی حضور داشته‌باشند. همچنین برندسازی در حوزه اسباب‌بازی باید مورد اهتمام قرار گیرد.
وی در ادامه با تأکید بر ضرورت تقویت تشکلی صنف اسباب‌بازی گفت: تولید کنندگان و فعالان حوزه اسباب‌بازی باید از تعامل با هم قرار گیرد در صورت نیاز باید جلساتی در اتاق اصناف و اتاق بازرگانی تشکیل شود. صنف اسباب‌بازی حتماً باید سخنگو و متولی داشته‌باشد.
نهاوندیان همچنین با اشاره به ارزش مالی بالای بازی‌های رایانه‌ای گفت: شنیده می‌شود که در حوزه بازی‌های رایانه‌ای رقم‌های عجیب و غریب وجود دارد؛ بنابراین می‌توانیم در کنار حوزه اسباب‌بازی بازی‌های رایانه‌ای جدی بگیریم.
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با اشاره به شعار پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی گفت: برای این جشنواره شعار تمرین زندگی انتخاب شده است. این یک عنوان عمیق است، چون باید بازی را تمرین زندگی بدانیم و به عنوان محور جدی در برنامه‌های آموزشی و پرورشی به آن بپردازیم. این شعار باعث می‌شود که فاصله بین فضاهای ذهنی با واقعیت‌ها کاهش یابد.
نهاوندیان با بیان این که نباید بازی را صرفاً بازی بشماریم بلکه باید بازی را امری جدی بدانیم، گفت: بازی در تربیت نسل آینده نقش مهمی دارد و باید در برنامه‌ریزی‌ها مورد اهتمام قرار گیرد. از جمله مؤلفه‌های مورد نیاز برای جامعه، تمرین عقلانیت، تصمیم‌گیری، توجه به معیارهای تصمیم‌گیری، انتخاب، آموزش کار جمعی، مسئولیت‌پذیری و پاسخگوی است که کودکان می‌توانند این مفاهیم را در عین بازی یاد بگیرند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی