[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

ویدئوآرت «ساختگی» در نگارخانه «هان» شیراز، روزنامه شیراز نوین

«ساختگی» عنوان یک ویدئو آرت است که توسط امیرعلی محبی‌نژاد در نگارخانه «هان» به علاقه مندان ارائه می‌شود؛ کلاژ صدا و تصویر و صداهای ضبط شده، در کار محبى نژاد با ظرافتى مثال زدنى به خلق مناظر دیدارى‌شنیدارى چند لایه و مرکب می‌انجامد.
پیرامون این رویداد هنری مدیر نگارخانه هان با بیان اینکه ویدئوآرت «ساختگی» از ٢٥ تا ٣٠فروردین جاری در این گالری اجرا می‌شود، گفت: امیرعلى محبى نژاد ویدئو آرتیست، خواننده، شاعر و عکاس ایرانى است که متولد ١٣٦٠ و ساکن تهران است.
مرتضی محلاتی در ادامه عنوان کرد: این هنرمند نوگرا فعالیت هنری خود را از سال ١٣٨٠ همزمان در دو حوزه موسیقى و عکاسى آغاز کرد. در ادامه دامنه‌ فعالیت خود را گسترش داد و ویدئو و چیدمان را به آن افزود. وی با بیان اینکه محبی نژاد اولین ویدئوى خود را در سال ١٣٨٥ ساخت و از آن زمان پیوسته در این حوزه فعال بوده است، افزود: ویدئوهای او در نقاط مختلف جهان به نمایش گذاشته شده اند.
محلاتی از جمله ویدئوهای محبی نژاد را «زمان حال نامرئى» نام برد که در کانادا، برزیل و ایالات متحده نمایش یافته و افزود: همچنین ویدئوآرت‌های «بخشى از من» در پاریس و تهران، و «اگر باز همدیگر را دیدیم» در گالری توماس اربن نیویورک ارائه شدند. وی در ادامه افزود: هنرمند یادشده در زمینه موسیقى در تشکیل چند گروه شرکت داشته و پیوسته به عنوان خواننده و ترانه‌سرا به فعالیت خود ادامه داده است. این درحالیست که محبی‌نژاد در سال‌های اخیر فعالیت خود را به صورت انفرادی و در قالب هنرمند مستقل، در فضای رسمى موسیقى ایران با جدیت دنبال مى کند و اولین آلبوم رسمى او در روزهای پایان سال ٩٤ منتشر 
شد.
محلاتی یادآور شد: هنرمند نامبرده اکنون غیر از پروژه‌های انفرادی خود، همزمان چند پروژه موسیقایى دیگر را نیز در قالب گروهی دنبال می‌کند؛ موضوع آثار او اغلب ریشه در دغدغه‌های شخصى او داشته و بازتابى از نگرش او در مورد جهان پیرامون اوست. 
محلاتی پیرامون عملکرد گالرى هان در سال گذشته که آغاز فعالیت آن به مهرماه ٩٥ می‌رسید، عنوان کرد: «آوت سایدر آرت» نمایشگاه نقاشى و طراحى هنرمندان مکتب ندیده، «تایم لاین» رخداد هنر تعاملى فرزانه زارع، «زنگاو»، «زنجفیل» طراحى‌های مرضیه کازرونى، شیوا پرهام، «حرف‌هایى براى نگفتن» چاپ دستى‌های سمیرا پورتقى، «واژه ابژه» نمایش و تحلیل آثار -نوشته‌محور- ٤هنرمند بر روى اسکرین (مگریت، آراکاوا، مابستر، مونتگومرى)، «سه سویه» نمایشگاه نقاشى خانم‌ها مسیبى، بدیع، سنجرى، «در طلب شعر شدن به جاى شاعر بودن» تصویر، نوشته نمایشگاه آثار فرهاد فزونى، «چرک کف دست» نقاشى دیجیتال آثار مهدى معتضدیان، «مشق‌هاى مشوش یک پرسه زن» آثار نقاشى محمد خداشناس و «ساختگى» ویدئو آرت امیر على محبى نژاد که موکول به فروردین ٩٦ شد، از جمله فعالیت‌های این مجموعه بود.
گفتنی است نگارخانه «هان» در انتهای خیابان عفیف‌آباد، نبش کوچه ١٩ساختمان ١٥٦ قرار دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی