[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۳
  • دوره جدید

وزیر فرهنگ روسیه : سهم ۷۲درصدی ایرانی‌ها در افزایش آمار گردشگری خارجی روسیه، روزنامه شیراز نوین

مهر: وزیر فرهنگ روسیه با اشاره به رشد هفت درصدی تعداد گردشگران خارجی در روسیه طی سال ۲۰۱۶، تأکید کرد: ایرانی‌ها ۷۲درصد این افزایش آمار را به خود اختصاص داده‌اند.
ولادیمیر مدینسکی وزیر فرهنگ روسیه اعلام کرد: تعداد گردشگران خارجی در روسیه طی سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۷درصد رشد داشته است. وی در عین حال تأکید کرد ۷۲۲درصد این تعداد از ایران به روسیه سفر کرده‌اند. مدینسکی در ادامه توضیح می‌دهد که در سال ۲۰۱۶ کشورهای چین، کره و هند سه کشور اول تشکیل دهنده گردشگران در روسیه بودند و نسبت به گذشته، با رشد بیست درصدی روبرو هستیم. به گفته مدینسکی، تعداد گردشگران از کشورهایی همچون اسپانیا که از قدیم به روسیه می‌آمدند نیز تا ۱۲درصد افزایش داشته و گردشگران از کشورهای ایتالیا و فرانسه نیز ۵درصد بیش از قبل شده‌اند.
بر اساس این گزارش که توسط رایزنی فرهنگی ایران در مسکو ترجمه شده است، مدینسکی تأکید کرد که افزایش گردشگران از کشورهای قبرس، چین و یونان به ترتیب ۴۰، ۲۰ و ۱۵درصد بیشتر شده است.
همچنین به گفته وی، در عین حال تعداد گردشگران داخلی در سال ۲۰۱۶ با رشد ۱۰درصدی همراه بوده است. به غیر از شهرهای سنت-پترزبورگ و مسکو که مقصد دائمی گردشگران داخلی است، جمهوری تاتارستان، مناطق آلتای و کراسنودار نیز امسال میزبان گردشگران بیشتری بوده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی