[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

۲۰ تُن ترشی غیر بهداشتی در زرقان نابود شد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا - ۲۰ هزار کیلوگرم انواع ترشی غیر قابل مصرف در شهرستان زرقان استان فارس شناسایی، کشف و نابود شد.
کارشناس مسئول مدیریت غذا در شبکه بهداشت و درمان شهرستان زرقان روز دوشنبه اعلام کرد: یک واحد غیرمجاز تولید انواع ترشی از سوی کارشناسان مدیریت غذا در زرقان شناسایی و پس از طی مراحل قضایی لازم، مقدار تقریبی ۲۰تُن انواع ترشی غیر قابل مصرف که در شرایط بسیار نامناسب بهداشتی تهیه شده بود، شناسایی و معدوم گردید.
سمیه احمدی با بیان اینکه پرونده قضایی برای رسیدگی به تخلف انجام شده تشکیل و متخلف به دادگاه زرقان معرفی شده، گفت: یکی از برنامه‌های‌عملیاتی مدیریت غذا، برخورد با واحدهای متخلف و غیرمجاز تولیدکننده مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی، بهداشتی است تا پس از شناسایی، اقدام قانونی لازم در سریع‌ترین زمان انجام شود. وی تأکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه واحد غیرمجاز و غیر‌بهداشتی به واحد مدیریت غذا در شبکه بهداشت و درمان شهرستان زرقان اطلاع دهند. بر اساس قانون نظارت بر عرضه مواد غذایی و آشامیدنی  عرضه یا فروش جنسی به جای جنس دیگر، مخلوط کردن مواد خارجی به جنس به منظور سوءاستفاده، عدم رعایت استاندارد یا فرمول ثبت شده در موارد‌ی‌که تعیین فرمول و رعایت آن و همچنین تعیین استاندارد و رعایت آن الزامی باشد تخلف محسوب‌ می‌شود.
همچنین این قانون تصریح کرده فروش و عرضه جنس فاسد و یا فروش و عرضه جنسی که موعد مصرف آن گذشته و همچنین تعیین استاندارد و رعایت آن الزامی باشد، بکار بردن رنگ‌ها و اسانس‌ها‌ و سایر مواد اضافی غیرمجاز در موارد خوردنی یا آشامیدنی یا آرایشی یا بهداشتی و یا لوازم بازی کودکان و  ساختن مواد تقلبی خوردنی و آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی تخلف است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی