[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۰
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز: عده قلیلی دنبال مذاکره هستند ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس امام جمعه شیراز با اشاره به بخشی از سوره مبارکه یونس در خصوص مواجهه حضرت موسی(ع) با ساحرانی که فرعون به کار گرفته بود و عجز آنان در مقابل پیامبر خدا، تأکید کرد که اعجاز ملت ایران بار دیگر سحر استکبار و ترامپ به عنوان فرعون زمان را باطل خواهد کرد.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه ۲۷ دی‌ماه شیراز در ادامه مباحث هفته‌های گذشته پیرامون ایمان به خداوند و ویژگی‌های انسان مؤمن، به فراز و نشیب‌های هفته‌های اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: در هفته‌های اخیر شاهد صحنه‌هایی بودیم که بسیار بسیار بزرگ و عظیم بود.
او با یادآوری اینکه مراسم تشییع جنازه سردار سپهبد شهید سلیمانی و حمله موشکی به عین‌الاسد، ۲ یوم‌الله ماندگار بود که در آن مردم نشان دادند پای ارزش‌های خود ایستاده‌اند و مقاومت را در دستورکار دارند و بینی استکبار را هم به خاک می‌مالند، گفت: البته روزهای سخت و ناگواری هم داشتیم که تلخی آن در کام ما ماند؛ جان باختن عده‌ای در کرمان و سقوط هواپیمایی که عزیزانی از این ملت در آن بودند.
او با تأکید براینکه براساس دستور قرآن کریم همه باید به خداوند توکل داشته‌باشیم و بگوئیم که آنچه خدا خواسته‌ است را انجام داده‌ایم و باقی ارزشی ندارد اگر پیروز شویم، موفق بوده‌ایم و اگرنه برای آخرت خود توشه‌ای اندوخته‌ایم.
امام جمعه شیراز، اقدامات دشمنان نظام در فضای مجازی و دروغ‌پردازی‌های آنان را به سحر تشبیه و تأکید کرد که حقیقت جامعه ایران، همان جمعیت میلیونی حاضر در مراسم بدرقه و تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی بود.
او گفت: عده‌ای قلیل مرتب می‌گویند بیایید کارمان را با آمریکا و کشورهای اروپایی درست کنیم، آنها باید متوجه شده باشند که این مسلمانی نیست، مسلمان فقط توکل به خداوند دارد؛ توکل را باید در خود تقویت کنیم.
او با بیان اینکه گام‌های بلندی برداشته‌ایم اما هدف خیلی متعالی است، گفت: رسیدن به هدف استقامت و مقاومت و تحمل سختی می‌خواهد، سختی‌ها به گونه‌ای است که حتی برخی پیشگامان انقلاب را هم به چالش می‌کشد.
امام جمعه شیراز گفت: گاهی آزمون‌هایی که پیش می‌آید، نظیر سیل و تحریم و ... آزمایش و فشارهایی است که پیش می‌آید و شاید بگوئیم پس کی پیروز می‌شویم؛ اما خداوند تأکید دارد که پیروزی شما نزدیک است.
به گزارش ایسنا، نماینده ولی فقیه در فارس در خطبه دوم نماز جمعه شیراز با اشاره به وقوع سیل در شرق و بخشی از جنوب کشور، از حرکت خوب مردم فارس و شیراز و مسئولان قدردانی و اضافه کرد: جمعیت قابل توجهی از نیروهای هلال‌احمر و بسیج و موکب‌های حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به محل اعزام شده‌اند.
او در عین حال تأکید کرد که تلاش‌های انجام شده در کمک به سیل‌زدگان بسیار خوب بوده است اما هنوز کافی نیست، نیازهای موجود را بسیار بیشتر از اقدامات انجام شده دانست و از همه مردم خصوصاً خیران دعوت به همراهی در تأمین مایحتاج مردم سیل‌زده کرد.
امام جمعه شیراز همچنین از جامعه کامیون‌داران و تشکل‌های حمل و نقلی درخواست کرد که برای انتقال هدایای جمع‌آوری شده در شیراز و فارس، همراهی و کمک کنند. امام جمعه شیراز همچنین با اشاره به تداوم فرآیند انتخابات، موضوع بررسی صلاحیت‌ها را اقدامی قانونی دانست که طی سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون روند تکاملی خوبی را هم طی کرده است و همچنان این روند ادامه دارد.
او با بیان اینکه بررسی صلاحیت‌ها مسئله‌ای ضروری است، گفت: هیچ کس نمی‌تواند بگوید کرسی مجلس را می‌دهیم به کسی که حداقل‌های لازم را نداشته‌باشد، کرسی مجلس جایگاهی بین‌المللی است و احتمال خطرهای سیاسی، امنیتی، اقتصادی و ... وجود دارد. با همه اینکه تأیید صلاحیت هست گاهی گلایه‌هایی وجود دارد، حال اگر همین هم نبود چه می‌شد.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه فرآیند بررسی صلاحیت‌ها گسترده و در حال تکمیل بوده است، خاطرنشان کرد: برخی از تحلیلگران از این نکته غافل می‌شوند که ما نظامی را ساختیم و مدام در حال تکمیل آن هستیم؛ فرآیند احراز صلاحیت‌ها در حال تکمیل است، اما قاعدتاً باید تکمیل‌تر بشود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی