[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۸
  • دوره جدید

هفته پنجم لیگ دسته دوم -برق نوین در امیدیه به دنبال تثبیت صدرنشینی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین‌: در پنجمین هفته رقابت‌های فوتبال لیگ دسته دوم در مرحله دوم گروهی، امروز بعد از ظهر در شهر امیدیه، تیم برق نوین شیراز میهمان نفت امیدیه خواهد بود. نبرد دو تیم اول و دوم جدول که در مرحله اول هم دو بار با هم دیدار کرده‌اند و بازی امروز مهمترین بازی تاریخ این دو تیم خواهد بود. دیداری که سه امتیازش می‌تواند به قیمت صعود یا عدم صعود به لیگ دسته اول تمام شود.
دو تیم در پایان هفته چهارم مسابقات، با 7 و 6 امتیاز در رده‌های اول و دوم هستند و برق نوین علی‌رغم تحمل یک شکست خانگی، بالاتر از تنها تیم بی شکست مسابقات، در صدر جدول حضور دارد.  در هفته نخست رقابت ها، تیم برق نوین شیراز در زمین خود با یک مغلوب شهرداری کاشان شد و نفت امیدیه در فومن با تساوی 1-1 تیم شهرداری این شهر را متوقف کرد. در هفته دوم نماینده امیدیه به یک تساوی پرگل در زمین شهرداری کاشان دست یافت و برق نوین در رشت توانست داماش گیلان را شکست دهد. هفته سوم رقابت ها با پیروزی هر دو تیم همراه بود. برق نوین در شیراز دو بر یک شهرداری ماهشهر را شکست داد و نفت هم در امیدیه با یک گل داماش را شکست داد. اما در هفته چهارم هر سه بازی این گروه به تساوی انجامید. برق نوین برابر شهرداری فومن نتوانست برتری نیمه اول خود را حفظ کند و در شیراز با تساوی یک یک متوقف شد و نفت هم در ماهشهر نتوانست پیروزی دو بر یک خود را حفظ کند و با تساوی دو بر دو به خانه بازگشت؛ بنابراین تیم شیرازی هفت امتیاز فعلی خود را از سه بازی خانگی به دست آورده درحالی‌که تیم نفت امیدیه تا قبل از بازی امروز تنها یک بار در زمین خود به مصاف رقبا رفته؛ بنابراین اگر این تیم بتواند در بازی امروز نماینده شیراز را شکست دهد نه تنها صدرنشین خواهد شد بلکه با توجه به اینکه در دور برگشت بازی‌های بیشتری را در زمین خود برگزار خواهد کرد و شانس بالایی برای صدرنشینی و صعود از گروه خواهد داشت. در حقیقت اگر برق نوین نمی خواهد بیش از این افسوس از دست دادن 5 امتیاز بازی خانگی برابر نمایندگان کاشان و فومن را بخورد، باید در بازی امروز حداقل یک تساوی کسب کند تا با حفظ اختلاف امتیاز با این تیم خوزستانی، صدرنشینی را هم همچنان حفظ کند. 
دو تیم در مرحله نخست گروهی هم با یکدیگر هم گروه بودند. برق نوین با 46 امتیاز بعنوان تیم اول و مقتدرانه به دور دوم صعود کرد. اما نفت امیدیه به‌عنوان آخرین تیم به مرحله دوم گروهی راه یافت و در روز پایانی توانست رتبه چهارم خود را تثبیت کند. هر دو بازی رفت و برگشت هم به سود تیم شیرازی به پایان رسید.
 شنبه 15 آبان برق نوین با هدایت وحید رضایی در شیراز با یک گل حریف خود را شکست داد. و در روز جمعه 15 بهمن هم در حالی‌که هدایت برق نوین به مهرداد شکاری سپرده شده بود، تیم شیرازی به یک پیروزی مهم و عالی در زمین حریف دست یافت و با نتیجه دو بر یک در امیدیه پیروز شد. حالا پس از گذشت بیش از دو ماه، باز هم دو تیم در یک نبرد حساس و در امیدیه به مصاف هم خواهند رفت. پیروزی هر یک از دو تیم گام بلندی برای صعود به رقابت‌های لیگ یک خواهد بود؛ چون باعث تثبیت صدرنشینی تیم پیروز می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی