[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

وزیر دفاع: موشک‌ با کلاهک هسته‌ای‌ در ایران وجود ندارد، روزنامه شیراز نوین

وزیر دفاع با اشاره به اینکه ماهواره‌بر موضوعی کاملاً غیردفاعی بوده و استفاده از آن حق مسلم ما است، گفت: موشک‌ با کلاهک هسته‌ای‌ در جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.
به گزارش ایسنا، امیر حاتمی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درباره ارسال ماهواره ظفر اظهار کرد: موضوع پرتاب ماهواره  و ماهواره بر در دنیا روشن است و ارتباطی به بحث ‌موشکی‌ ندارد. آن چیزی که منع شده است، ساخت موشک‌هایی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای‌ است که در جمهوری اسلامی چنین چیزی وجود ندارد.
وی ادامه داد: همه موشک‌های ما با سرجنگی متعارف استفاده می‌شود و دقت آنها بسیار بالا بوده و آمریکایی‌ها در عین‌الاسد به‌خوبی این‌نکته را درک کردند، اما ماهواره بر موضوعی غیر نظامی است، البته ممکن است ما ماهواره‌ای‌ با اهداف دفاعی هم استفاده کنیم ولی ماهواره‌بر موضوعی کاملاً غیردفاعی است و استفاده از آن حق مسلم ما است. ما هم این برنامه را باقدرت پیش می‌بریم و هیچ منعی هم در دنیا وجود ندارد.
وزیر دفاع در ادامه با بیان اینکه ظفر ۲ با ماهواره‌بر سیمرغ پرتاب می‌شود، خاطرنشان کرد: تحقیقات خود را در این زمینه ادامه‌می‌دهیم و در اولین فرصتی که فکر می‌کنم اوایل سال آینده باشد، ظفر 2 پرتاب‌می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی