[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

اجرای طرح هادی در ۱۰روستای هدف بهسازی ، روزنامه شیراز نوین

مهندس علی  شیروانی‌دوست  مدیر بنیاد مسکن شهرستان سپیدان  با ارائه گزارشی از فعالیت‌های جهادی و محرومیت‌زدایی در این شهرستان تأکید کرد: توسعه روستایی، صدور اسناد مالکیت، واگذاری اراضی به متقاضیان و مقاوم‌سازی و بهسازی روستایی از جمله فعالیت‌ها‌ ی جهادی است که بنیاد مسکن امسال و سال‌های گذشته دراین شهرستان دنبال کرده و در این زمینه گام‌های اساسی برای دستیابی به توسعه با تأکید بر مشارکت مردم برداشته شده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، شیروانی‌دوست با گرامیداشت دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تهیه و اجرای طرح هادی در روستاها را از جمله عملکردهای بنیاد مسکن دانست و خاطر نشان کرد:  در سال جاری شروع عملیات تهیه طرح هادی 2 روستا و بازنگری طرح هادی در 7 روستای شهرستان سپیدان انجام شده است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان سپیدان افزود: در زمینه اجرای طرح هادی نیز  بهسازی  تعداد 10 روستا در دستور کار بوده که از جمله عملیات  انجام شده می‌توان به مقاطع دفع آب‌های سطحی، زیرسازی و آسفالت معابر  اشاره داشت. مبلغ کل اجرای این طرح‌ها درسال1398مبلغی معادل 16میلیارد و 930 میلیون ریال  بوده است. شیروانی دوست پرداخت تسهیلات مسکن درسال 1398  را هم از جمله برنامه‌های قابل توجه دراین شهرستان دانست و گفت: بنیاد مسکن در سال جاری در زمینه اعطای وام ساخت مسکن(طرح ویژه ) 260 وام به ارزش 10 میلیارد و 400 میلیون ریال اعطا کرده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان سپیدان همچنین به پرداخت 45فقره وام تسهیلات بازسازی(حوادث) به مبلغ 18 میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: در سال 98 تسهیلات تعمیری (حوادث) نیز به تعداد  فقره 157و به مبلغ یک میلیارد و 570 میلیون ریال پرداخت شده است. شیروانی‌دوست جمع کل مبالغ اعطایی در سال جاری را 123 میلیارد و 570 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در سالی که گذشت 45 فقره وام بلاعوض تسهیلات بازسازی نیز به مبلغ 4 میلیارد و 700 میلیون ریال پرداخت کرده است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان سپیدان ادامه داد: در زمینه تملک و واگذاری زمین در سال  نیز در سال جاری به‌منظور کمک به تأمین مسکن افراد نیازمند فاقد زمین بنیاد مسکن اقدام به تملک اراضی ملی داخل محدوده روستاها  کرد و  به میزان یک  هکتار زمین تملک شده و تعداد 90 قطعه زمین نیز  به متقاضیان واجد شرایط واگذار شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی