[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

کتاب اصلی‌ترین گوهر فرهنگ است، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: کتاب اصلی‌ترین گوهر فرهنگ است و چنانچه به کتابخوانی توجه نکنیم، نمی‌توانیم مدعی باشیم که فرهنگ‌شهر هستیم و می‌خواهیم شهرمان را به محیط‌زیستی مناسب برای همشهریان بدل کنیم. 
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز دکتر مرتضی جعفری ضمن تبریک کسب عنوان پایتختی کتاب ایران به شهروندان فهیم شیرازی و همه فعالان در اجرای این طرح از جمله شهرداری.شورای اسلامی شهر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل کتابخانه‌های عمومی و سازمان‌ها و نهاد‌های فرهنگی فعال در این طرح، عنوان کرد: این تلاش حاصل هم‌افزایی بین نهاد‌ها و سازمان‌های مختلف است که سرمایه‌ای ارزشمند محسوب می‌شود. 
وی ابراز داشت: مهم‌ترین هدف از این جشنواره افزودن کتاب به سبد خرید مردم است و اینکه آنها اهتمام بیشتری برای خرید کتاب داشته‌باشند. 
معاون فرهنگی شهردار شیراز با بیان اینکه ایجاد تنوع در سبد کتاب شهروندان بسیار مهم است، ابراز داشت: در سال آینده قصد داریم به موضوع گسترش کتابخانه‌ها در بخش‌های مختلف شهر شیراز، به ویژه نقاط کمتر برخوردار توجه کنیم. 
دکتر جعفری بیان داشت: افزون بر افزایش زیرساخت‌ها باید کتاب را به گونه‌ای جذاب به مردم معرفی کنیم تا بتوانیم سرانه مطالعه را افزایش دهیم و بتوانیم یکی از عوامل اصلی رشد فرهنگی را تحقق بخشیم. 
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های شهرداری در سال ۹۹ توجه به احیای میراث مکتوب شهر یعنی آثار برجسته هنرمندان، دانشمندان، شاعران و نویسندگان بزرگ خواهد بود. 
وی هنرمندان را میراث معنوی شایان توجهی دانست و بیان کرد: توجه ویژه به ناشران‌ می‌تواند برای دمیدن روحی تازه به کالبد شیراز کمک کند؛ البته صرفاً به ناشران سنتی توجه نمی‌کنیم و انتشار کتاب‌های صوتی و دیجیتال را نیز با رویکرد مشارکت همه اقشار جامعه اعم از معلولان و کم‌توانان در دستور کار قرار داده‌ایم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی