[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

شهرستان لارستان و افق‌های پیش‌رو در توسعه روستایی، روزنامه شیراز نوین

چرخ توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی در شهرستان  لارستان با تلاش نیروهای خدوم و جهادی بنیاد مسکن به گردش در آمده است، بنیاد مسکن در این شهرستان  با اجرای طرح‌های توسعه روستایی، محرومیت‌زدایی، صدور اسناد مالکیت و مقاوم‌سازی و بهسازی مناطق آسیب‌پذیر افق درخشانی در محرومیت‌زدایی و دستیابی به عدالت و بهره‌مندی از سهم متعادل توسعه بر جا گذاشته است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس ناصر زائری مدیر بنیاد مسکن شهرستان لارستان با گرامیداشت دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گزارشی از فعالیت‌های توسعه دراین شهرستان ارائه داد و بیان داشت: بنیاد مسکن در چهل و یک سال بعد از پیروزی انقلاب تصویر کاملی از توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی دراین شهرستان ارائه کرده است.
زائری واگذاری زمین دراین شهرستان را از جمله شاخص‌های توسعه روستایی ذکر کرد و گفت: در سال جاری 283 قطعه زمین دراین شهرستان به متقاضیان واگذار شده و 53 هکتار زمین نیز در راستای توسعه روستاها به تملک بنیاد مسکن در آمده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان لارستان صدور سند مالکیت شهری و روستایی با مشارکت و همراهی اداره ثبت اسناد و املاک را از دیگر عملکردهای بنیاد مسکن برشمرد و گفت: در سال جاری بنیاد مسکن صدور 980  جلد سند روستایی و شهری را با همکاری ادارات ثبت اسناد لارستان جویم و بیرم انجام داده است.
مهندس زائری دهه فجر را فرصتی برای بیان خدمات انجام شده به مردم در زمینه توسعه روستایی و تأمین مسکن نیازمندان دانست و گفت: صدور760 فقره پروانه  ساخت روستایی با نظارت ناظرین فنی بنیاد مسکن انقلاب  اسلامی دراین شهرستان به میزان 114 هزار و 377 متر مربع از دیگر اقدامات در سال جاری بوده است. 
وی همچنین از اجرای  طرح بهسازی  روستایی دراین شهرستان خبر داد و گفت: در سال جاری در 12 روستای این شهرستان طرح‌های یاد شده با اعتباری معادل 30میلیارد و 310 میلیون ریال اجرا شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی