[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

اعلام خطر کرونا در آباده ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده گفت: با اعلام مورد مثبت ابتلا به بیماری کرونا در شهرستان آباده، تیم واکنش سریع شبکه بهداشت و درمان این شهرستان به سرعت وارد عمل شد. کامران مهدوی، رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده اعلام کرد: پس از اطمینان از مثبت بودن تست ابتلا به بیماری کرونا یکی از موارد مشکوک در بیمارستان آباده، بلافاصله در ساعت ۲۳ شب تیم واکنش سریع و مدیریت بحران شبکه بهداشت و درمان وارد عمل شده و پس از تجهیز و حفظ موارد ایمنی با حضور در محل زندگی بیمار، ضمن ضدعفونی و گندزدایی کردن کامل محیط، مشاوره‌های بهداشتی، ایمنی و روان‌شناسی جهت خانواده و بستگان این بیمار انجام گردید.
 دکتر مهدوی با اشاره به اینکه مورد ذکر شده اولین بیمار با تست مثبت کرونا ویروس در سطح شهرستان است، گفت: همه شهروندان باید با رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی مجموعه بهداشت و درمان را در بحران حاضر یاری دهند و تا گذر از این دوره خطرناک تا حد ممکن از منزل خارج نشوند و هشدارهای بهداشتی صادر شده از سوی مراکز بهداشتی را جدی بگیرند.
وی  در ادامه از فعالیت شبانه روزی و کامل مجموعه بهداشت و درمان در مواجهه با بحران شیوع ویروس کرونا خبر داد و از عموم همشهریان خواست که از حضور در شهر، تجمعات و مهمانی‌ها پرهیز کنند. تیم واکنش سریع شبکه بهداشت و درمان متشکل از کارشناسان بهداشت محیط و مبارزه با بیماری‌ها و همچنین کارشناسان بهداشت روان است. رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده همچنین از گروه‌های تب‌سنجی و قرنطینه ورودی و خروجی شهر به همراه تیم کارشناسان بهداشتی و مسئولان شهر بازدید کرد و با حضور در کمپ‌های مستقر در ورودی و خروجی شهر به ارزیابی عملکرد آنها پرداخت. مهدوی، کنترل و تب‌سنجی مسافران در زمان ورود به شهر و ارجاع افراد مشکوک به بیماری کرونا به پست قرنطینه و مرکز ۱۶ ساعته جامع سلامت جهت کنترل شیوع این بیماری بسیار مؤثر دانست و گفت: با توجه به اینکه شهرستان آباده شامل جاده‌های ورودی از سایر استان‌های هم‌جوار است، کنترل تردد و سلامت افراد وارد شده به استان می‌تواند مانع از شیوع و گسترش بیماری کرونا در استان گردد. رئیس شبکه بهداشت و درمان در ادامه افزود: کنترل تردد، تب‌سنجی، پاسخ به سؤالات مسافران در خصوص کرونا و توزیع بروشورهای آموزشی از مهم‌ترین فعالیت نیروهای مستقر در کمپ‌های ورودی و خروجی شهر است.
با مثبت شدن آزمایش تشخیص کرونا برای ۱۱ نفر در فارس  شمار مبتلایان به کرونا در این استان   به ۲۴۳ نفر رسید. در مجموع ۹ نفر تاکنون در استان فارس جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده اند. هم اکنون ۶۴ درصد از مبتلایان در بیمارستان بستری هستند و ۲۶ درصد از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و ۳۱ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.
علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی ریز، اقلید، خرم‌بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، مرودشت، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی