[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

مبادله پول در جایگاه‌های سوخت ممنوع شد، روزنامه شیراز نوین

پمپ بنزین‌ها و نازل‌های عرضه سوخت می‌تواند از جمله عوامل مهم در انتقال ویروس کرونا باشد. مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس از شهروندان خواست تا پس از سوختگیری خودروها از پرداخت پول نقد خودداری کنند و هزینه سوخت را با رعایت موازین بهداشتی به صورت الکترونیک بپردازند.
 امیر بنی کریمی‌ با بیان اینکه به منظور حفظ سلامت مراجعین و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا زیرساخت‌های لازم برای پرداخت بهای سوخت به صورت الکترونیکی در تمامی ‌مجاری عرضه سوخت مایع و سی ان جی استان فارس فراهم می‌باشد، افزود: در جایگاه‌های سوخت پول نقد دریافت نمی‌شود.
بنی کریمی‌ با تأکید بر عدم دریافت نقدی بهای سوخت در جایگاه‌ها  گفت: پیرو تصمیمات اتخاذ شده در چهارمین جلسه کمیته مبارزه با شیوع ویروس کرونا منطقه، پرداخت بهای سوخت در تمامی ‌جایگاه‌های استان از طریق کارت‌های اعتباری انجام می‌شود.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس ضمن تشکر از همکاری و تلاش‌های جایگاهداران استان در مقابله و پیشگیری با شیوع بیماری کرونا افزود: در حال حاضر ۲۸۷ باب جایگاه سوخت مایع و ۱۳۳ باب جایگاه سی ان جی به ترتیب با ۳۲۰۰ و ۸۰۰ نازل بدون وقفه در حال سوخت‌رسانی به مردم است و به منظور حفظ سلامت مراجعان، تمامی ‌تلمبه‌ها و دستگاه‌های کارتخوان توسط مالکان جایگاه‌ها مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند.
این مقام مسئول با یادآوری این موضوع که جایگاه‌های عرضه سوخت از جمله مکان‌هایی هستند که بیشترین مراجعان را داشته و بخشی از پرداخت بهای سوخت به صورت نقدی انجام می‌شود که این نوع پرداخت خود یکی از عوامل شیوع ویروس کرونا است، اظهار کرد: در راستای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا در سطح استان و با توجه به دستورالعمل اخیر بانک مرکزی مبنی بر ممنوعیت دریافت پول نقد در بانک‌ها، زیرساخت‌های لازم (سخت‌افزاری و نرم‌افزاری) پرداخت بهای سوخت به صورت الکترونیکی در تمامی جایگاه‌های استان فارس فراهم بوده و مراجعان می‌توانند از طریق کارت‌های اعتباری نسبت به پرداخت بهای سوخت اقدام نمایند.
 این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص کشور از همشهریان  درخواست می‌شود به منظور حفظ سلامت خود و کارکنان جایگاه‌ها و همچنین همکاری با جایگاه‌داران برای پیشگیری از شیوع بیماری درزمان مراجعه به جایگاه برای پرداخت بهای سوخت فقط از روش الکترونیکی استفاده نموده و تجهیزات بهداشتی اولیه همچون دستکش یک‌بار مصرف همراه داشته باشند.
علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی ریز، اقلید، خرم‌بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، مرودشت، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی