[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر شیراز: مدارس شیراز به لحاظ بهداشتی و ایمنی بازرسی می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی ‌شهر شیراز گفت: به منظور ارتقای سطح بهداشت و ایمنی، تمام مراکز آموزشی تحت نظارت آموزش و پرورش در این کلان‌شهر بازرسی می‌شوند.
علی ناصری با اشاره به بندهای ۱۸ ، ۱۹ ، ۲۰ و ۲۱ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی‌ کشور گفت: برخی از بندهای این ماده، به ویژه بند مربوط به بازرسی از تمام مراکز آموزشی تحت نظارت آموزش و پرورش، قبل و در حین سال تحصیلی در شیراز عملیاتی خواهد شد.
مطلب دریافتی ۲۶ فروردین به نقل از وی حاکی است: با تشکیل کمیته‌ای متشکل از نمایندگان آموزش و پرورش، مراکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، اداره حفاظت محیط زیست، جمعیت هلال احمر، سازمان نظام روان شناسی، سازمان بهزیستی و شهرداری شیراز این کار صورت خواهد گرفت که در قالب آن مدارس دولتی، غیردولتی و سایر مراکز آموزشی این شهر بازرسی می‌شوند تا موارد نقص بهداشتی و ایمنی که سلامت جسمی ‌و روانی دانش آموزان را به خطر می‌اندازد شناسایی و به مسئولان آموزش و پرورش و آموزشگاه‌های مربوط ابلاغ شود.
وی افزود: چنانچه شورا اصرار بر عدم رعایت موازین بهداشتی و ایمنی از سوی متولیان امور را ملاحظه کند، مراتب را طی مصوبه‌ای به اداره کل آموزش‌وپرورش و کارگروه سلامت شهرستان منعکس خواهد کرد.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی‌ شهر شیراز گفت: همچنین با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی، مدیریت جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست شیراز و سازمان استاندارد و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، کمیته ای متشکل از نمایندگان نهادهای فوق‌الذکر به منظور کنترل کیفیت فرآورده‌های کشاورزی عرضه شده در میادین عرضه محصولات فوق تشکیل می‌شود.
ناصری اضافه کرد: سازمان سامان دهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری نیز موظف است حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ این دستور العمل، راهکارهای اجرایی مطابق با تجربیات دیگر کشورها در خصوص موضوع فوق را تهیه و به شورای اسلامی ‌شهر شیراز ارائه کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی