[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز: ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری به چهارشنبه بازار تبدیل شده است‌، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: خطیب جمعه شیراز اعتقاد دارد كه شیوه كنونی حاكم بر ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری نه‌تنها ملاك وجودی آزادی در جامعه نیست بلكه عاملی برای به سخره گرفتن جایگاه ریاست‌جمهوری در جمهوری اسلامی ایران است‌. آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه 25 فروردین شیراز، گفت: با کمال تأسف باید بگویم که این وضع ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری به چهارشنبه بازار تبدیل شده و مسخره است‌. 
آیت‌الله ایمانی با ابراز تاسف از اینكه چنین شیوه‌ای مورد تشویق بعضی‌ها قرار می‌گیرد و می‌گویند این آزادی است، چنین شیوه‌ای را مسخره كردن نظام دانست و با بیان اینكه ریاست جمهوری یعنی دومین مقام رسمی و اولین مقام اجرایی کشور به‌شمار می‌رود، گفت: آیا رجل دینی مذهبی آقازاده‌ای‌ست که دست مامانش را گرفته در دستش و آمده برای ثبت نام؟ این طبیعی و عادی است؟
آیت‌الله ایمانی اضافه كرد: به اندازه‌ای بازار آشفته شده که آنهایی که نامه داده بودند که ما نخواهیم آمد و فرمان رهبری را به خاطر مسائل مختلف گوش می‌دهیم وسوسه شدند و آمدند؛‌ نتیجه این آمدن‌ها مشخص است، تضعیف شورای نگهبان، قطب‌های مختلف در جامعه به جان هم انداختن، مردم را از آرامش خارج و فضا برای دشمنان آماده کردن و .. این‌ها نتیجه چنین كاری است‌. 
آیت‌الله ایمانی همچنین با اشاره به آمار 18 هزار نفری داوطلبان شركت در انتخابات شوراهای شهر و روستا در فارس، گفت: من سئوالم این است شورای شهر و روستای استان فارس چند نفر لازم دارد که هجده هزار نفر شرکت می‌کنند؟ چه خبر است؟ چه نان و آبی تقسیم می‌شود؟ اگر هدف خدمت است كه خدمت زحمت و خون دل و فرار دارد نه این‌گونه دویدن و با حرص و ولع به سراغش آمدن‌. 
امام جمعه شیراز تصریح كرد: لابد زیر این کاسه یک نیم کاسه دیگری است که ما نمی‌بینیم و نمی‌فهمیم و عقل ما قد نمی‌دهد و الا چهار سال خدمت کردن به مردم شهر، آنهم در مسائل شهری یا در مسائل روستایی، اینقدر دست و پا زدن ندارد؛ اینكه ده‌ها نفر بیاید، قومیت‌های مختلف صف کشی كنند، جناح‌های گوناگون صف‌آرایی كرده و محلات گوناگون قد علم بکنند که چه شده؟ او گفت: خدمت کردن یعنی فردا جواب گفتن و پاسخ گفتن یعنی قدم از قدم برداشته نمی‌شود تا از انسان سئوال بکنند از این امکاناتی که در اختیارات بود برای جامعه چه کردی؟ اگر مسئله طعمه است و بردن و خوردن و حیف ومیل، آن یک امر دیگری است‌.  خطیب جمعه شیراز همچنین با بیان اینكه آمریكا جمهوری اسلامی را مانع فعالیت‌های استكباری خود می‌داند، گفت: آمریكا امروز به دنبال فضاسازی برای انتخابات‌های پیش رو است و برای این امر دستورالعمل‌هایی برای نوكرانش فرستاده؛ همه باید مراقب باشیم و با دقت عمل كنیم‌. آیت‌الله ایمانی ضمن گرامی‌داشت روز ارتش، به مقایسه رفتار و فعالیت‌های منافقین در سال‌های آغازین پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران و رفتار و حركت‌های گروه‌های معاند و تكفیری امروز پرداخت و به شباهت‌های آنها اشاره داشت‌. وی با اشاره به رخدادهای تاریخی كه به واسطه رفتار منافقین در ایران حادث شد، گفت: اگر آتش زدن خانه از داعشی‌ها زشت و بعید است و نباید باشد، در گذشته منافقین در ایران خانه‌ای که کودک دو ساله در آن بود را به آتش کشیدند و سوزاندند، اگر این شکنجه‌هایی که گروه تکفیری نسبت به اسراء انجام داده‌اند ناپسند است، منافقین آن روز همین کارها را به بدترین شکل ممکن نسبت به جوانان انقلابی این کشور انجام دادند‌. آیت‌الله ایمانی با بیان اینكه هفده هزار نفر از نیروهای کوچه و بازار و منبر و محراب و مجلس و دولت و قاضی و غیره توسط منافقین ترور و شهید شدند، به خیانت‌های منافقین اشاره و اضافه كرد: متأسفانه امروز یک دست‌هایی به کار افتاده که می‌خواهد این چهره‌ها را تطهیر کند؛ همان گونه که یک روز برای تطهیر چهره اصحاب فتنه عده‌ای دست به‌کار شدند امروز هم عده‌ای دست به کار شدند منافقین را تطهیر کنند‌. امام جمعه شیراز به فرارسیدن ایام شهادت حضرت احمدابن موسی‌الكاظم(ع) نیز اشاره و لزوم توجه به این روز با حضور مردم تاكید و اضافه كرد: هفدهم ماه رجب با ایام شهادت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ مصادف است و طبعاً مردمی که زیر سایه این امامزاده زندگی می‌کنیم و از برکات وجود او متنعمیم، موظفیم ادای ادب و وظیفه در محضر مبارکش داشته باشیم‌. آیت‌الله ایمانی همچنین با اشاره به موشك‌باران سوریه توسط آمریكا، گفت: آمریكا تا آنجایی که ممکن بود جنگ نیابتی در سوریه داشت وقتی که دید جنگ نیابتی شکست خورده و هیچ یک از گروه‌های تروریستی قادر به تأمین منافعش در سوریه نیستند، بازی خاصی را راه انداخته و توسط تركیه سلاح‌های شیمیایی به گروه‌های تروریستی داده و بعد دولت سوریه را متهم به استفاده از این سلاح‌ها می‌كند‌. امام جمعه شیراز تصریح كرد: مشکل اساسی اینجاست که آمریکا منافع خود را در بقای اسلام و جمهوری اسلامی نمی‌بیند می‌خواهد اسلام و جمهوری اسلامی از بین برود؛ لذا در همه بدبختی‌ها که سر این ملت می‌خواهد وارد کند حضور پیدا می‌کند، در انتخابات حاضر می‌شود، در فتنه 88 حاضر می‌شود و الآن هم دارد فضاسازی می‌کند و برای انتخابات آماده می‌شود و به نوکران جیره خوارش دستورالعمل می‌دهد‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی