[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

ایجاد تسهیلات ویژه برای صادرکنندگان در فارس، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: مدیرکل استاندارد استان فارس گفت: این اداره کل و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برای تحقق شعار سال «اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال» توافق کردند که برای آسان کردن فرایند صادرات کالاهای تولیدی در استان تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شود.
مرتضی رهنما جمعه افزود: بر مبنای این توافق، چنانچه اتاق بازرگانی فارس تایید کند که کشور مقصد، کالاها را با سطح خاصی از استانداردها می‌پذیرد، اداره کل استاندارد استان نیز مجوز صادرات آن کالا را به آن کشور صادر می‌کند. 
وی اظهار کرد: این توافق در جلسه مشترک اداره کل استاندارد استان، اتاق بازرگانی و انجمن صنایع غذایی فارس که پنجشنبه برگزار شد، صورت گرفت. 
مدیرکل استاندارد فارس گفت: این جلسه با نتایج خوبی همراه بود و طرفین در آن بر ضرورت تشکیل کارگروه‌های تخصصی مشترک با هدف حرکت در مسیر تحقق شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال نامگذاری شده است، تاکید کردند. 
وی افزود: در این کارگروه ها، مشکلات فراروی استاندارد کردن واحدهای تولیدی بررسی می‌شود و مواردی مانند نیاز به اصلاح استانداردها یا تعریف استانداردهای جدید برای محصولات جدید مورد بررسی قرار می‌گیرد. 
رهنما گفت: برخورد با محصولات تقلبی در حوزه صنایع غذایی نیز از دیگر محورهای تبادل نظر در این کارگروه‌ها خواهد بود و در مجموع تلاش بر این خواهد بود که مشکلات فراروی واحدهای صنعتی و اشتغالزایی و صادرات رفع شود و همزمان با آن تحکیم رعایت اصول و موازین استاندارد و حقوق مصرف‌کنندگان مورد توجه باشد. 
وی اظهار کرد: از دیگر موارد مورد تاکید در این جلسه مشترک، از میان برداشتن هرگونه موازی کاری در حوزه نظارت بر تولید مواد غذایی بین اداره کل استاندارد و دانشگاه علوم پزشکی بود. 
مدیرکل استاندارد فارس گفت: در این جلسه تاکید شد که واحدهای تولیدی که تولید سالم دارند و پایبند به مقررات هستند و کالای باکیفیت تولید می‌کنند مورد حمایت قرار گیرند و با کارخانه هایی که تقلب می‌کنند و قوانین را رعایت نمی کنند برخورد صورت گیرد. 


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی