[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

بررسی نقش سازمان حمل‌ونقل شهرداری شیراز در جلوگیری از کرونا، روزنامه شیراز نوین

پنجاه و نهمین نشست بررسی آخرین اقدامات مجموعه سلامت فارس برای مقابله با کرونا، با تأکید بر نقش سازمان حمل و نقل شهرداری شیراز در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا همراه بود.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در این نشست دکتر مهرزاد لطفی که در سفر معاون وزیر بهداشت در شهرستان لامرد حضور داشت، از طریق وب‌کنفرانس با پیگیری مصوبه‌های این نشست، راهنمایی‌های لازم را ارائه داد.
معاون بهداشت دانشگاه نیز موفقیت مجموعه سلامت فارس را در راستای مبارزه با کرونا، نتیجه همدلی مردم و مسئولان استان، دستگاه‌های اجرایی به ویژه شهرداری و شورای اسلامی‌ شهر شیراز دانست و تأکید کرد: تداوم فعالیت‌ها و عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مقابله با بحران کرونا، نتیجه همراهی و همدلی و ایثارگری مجموعه سلامت فارس و روحیه خستگی ناپذیر و هوشمندانه رئیس دانشگاه است.
دکتر عبدالرسول همتی با قدردانی از توجه ویژه وزیر بهداشت، سخنگوی وزارت بهداشت و معاون درمان وزارت بهداشت که موجب ارتقا و افزایش عملکرد کارکنان مجموعه سلامت فارس شده است، اعلام کرد: با روحیه‌بخشی و ایجاد انگیزه از سوی مسئولان وزارت بهداشت در این ایام، موجب افزایش عملکرد کارکنان در خط مقدم سلامت شده است.
او با تقدیر از شهرداری و شورای اسلامی ‌شهر شیراز برای پیشرو بودن در تعطیلی عمومی ‌حمل و نقل شهری مسافر در کشور، دغدغه مسئولان استان و تمام ‌دستگاه‌های اجرایی برای سلامت مردم را در پیشبرد برنامه‌ها ضروری خواند.
دکتر همتی از اعلام آمادگی دانشگاه برای تأمین پزشک ویژه غربالگری سلامت رانندگان اتوبوس و تاکسی در شیراز خبر داد و گفت: از ظرفیت پزشکان خانواده، درمانگاه‌های دولتی و خصوصی برای غربالگری سلامت رانندگان اتوبوس و تاکسی در شیراز استفاده می‌شود.
او با اعلام اینکه ۱۰۰ درمانگاه خصوصی و دولتی در شیراز به خدمت‌رسانی به مردم می‌پردازند، ادامه داد: تشکیل پرونده سلامت برای رانندگان اتوبوس و تاکسی در شیراز، بررسی شیوه کار رانندگان اتوبوس و تاکسی در شیراز برای حمل مسافر در روز و معرفی رانندگان به مراکز طب کار و درمانگاه‌های خصوصی، از دیگر محورهای این نشست بود.
در این نشست، هر یک از معاونان و مدیران ارشد دانشگاه به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای بسیج ملی مبارزه با کرونا در فارس پرداختند و مقرر شد برگزاری کلاس‌های آموزشی دانشجویان به صورت مجازی تا هفته آینده ادامه پیدا کند.
دکتر علیرضا میراحمدی زاده، عضو کارگروه علمی ‌مبارزه با کرونا و استاد اپیدمیولوژی دانشکده بهداشت نیز در این نشست به ارائه گزارشی از آخرین یافته‌های علمی ‌جهان و وضعیت استان و کشور در رابطه با کرونا پرداخت و تأکید کرد: برای حفظ سلامت مردم و کارکنان شهرداری باید از دستورالمعل‌های بهداشتی فاصله گذاری هوشمند اجتماعی تبعیت کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی