[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

نهایی‌شدن طرح حریم‌های شیراز مانع ساخت و سازهای غیرقانونی است، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شیراز با اشاره به تدوین طرح حرائم شیراز، نهایی شدن و تصویب این طرح توسط مراجع قانونی را گامی تأثیرگذار در ممانعت از ساخت و سازهای غیرقانونی و توسعه نامناسب این کلان‌شهر دانست و بر لزوم آن تأکید کرد. 
طبق گزارشی به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شیراز، محمدرضا دیهیمی گفت: وسعت حریم‌های کلانشهر شیراز، حدود 5برابر مساحت محدوده این شهر بوده و این با توجه به مهاجرپذیر بودن شیراز، زمینه توسعه ساخت و سازهای غیرقانونی را فراهم کرده است. او اعتقاد دارد که با تهیه طرح حریم‌ها و محدوده شهری، تمام ساخت و سازها قانونمند شده و از گسترش شهری که حاشیه‌های آن 5برابر محدوده آن است، ممانعت خواهد شد. دیهیمی گفت: انتظار می‌رود دیگر مراجع ذی‌ربط همچون کمیسیون امور زیربنایی نیز با همان سرعتی که شورا طرح را بررسی و تدوین کرد، تصویب نهایی طرح را با سرعت پیگیری کند.
این عضو شورای شیراز همچنین از نهایی شدن تدوین طرح تفصیلی این شهر خبر داد و گفت: طرح تفصیلی گره 10ساله حوزه مدیریت شهری به‌شمار می‌رفت که با پیگیری کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی، تکمیل و تدوین شد. او از تکمیل طرح تفصیلی و تدوین طرح حریم به‌عنوان مهم‌ترین دستاوردهای کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شیراز یاد و اضافه کرد: طرح تفصیلی زیربنای ساخت و ساز و تعیین کننده چشم‌انداز شهری است. دیهیمی گفت: طولانی شدن تدوین طرح تفصیلی شیراز به دلیل نیاز به بازنگری و انجام بررسی‌های مجدد بود و اکنون شهروندان برای برای انجام امور شهری نیازمند مراجعه‌های مکرر به مشاور، راه و شهرسازی و شهرداری و دیگر اداره‌ها نخواهند بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی