[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

وزارت خارجه: آمریکا جایگاهی ندارد که بخواهد اظهارنظر کند، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایالات متحده در جایگاهی نیست که درباره وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها اظهارنظر یا اقدام کند.
 بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به افزودن یک سازمان و یک مقام رسمی قضایی کشورمان به فهرست بی‌پایه تحریم‌ها به بهانه واهی نقض حقوق بشر گفت: این‌گونه اقدامات تکراری و در جهت اهداف سیاسی خاص دولت آمریکا در اعلام تحریم‌های یک جانبه با ادعای بی‌اساس نقض حقوق بشر علیه افراد حقوقی و حقیقی کشورهای مستقل، ناقض اصول مسلم حقوق بین‌الملل و حقوق بشر بین‌المللی و امری نامشروع و غیر قانونی است.
وی افزود: دولت آمریکا به دلیل کارنامه مردود داخلی و بین‌المللی خود در جایگاهی نیست که بتواند درباره وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها اظهار نظر یا اقدامی کند.
قاسمی با اشاره به این موضوع که هیچ نهاد و مرجع بین‌المللی هرگز چنین وظیفه‌ای را به دولت آمریکا نداده است تا چگونگی حقوق بشر در دیگر کشورها را از دیدگاه خود مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و برای آنها تعیین تکلیف کند، گفت: این اقدامات و تحریم‌های یک جانبه و زورمدارانه بر اساس قطعنامه‌های مکرر سازمان ملل، اقدامی نامشروع و دارای آثار منفی بر بهره‌مندی حقوق بشر افراد است.
سخنگوی وزارت خارجه در پایان تصریح کرد: اقدام دولت آمریکا در اتخاذ این‌گونه اقدامات مداخله‌جویانه، بیش از هر چیز، محملی برای سرپوش نهادن بر معضلات حقوق بشری آن کشور و در نهایت سعی در به انحراف کشاندن افکار جهانیان از جنایات و حمایت‌های این کشور از نقض سیستماتیک و فاحش حقوق بشر توسط برخی متحدان خود در منطقه به ویژه رژیم صهیونیستی است که از کارنامه‌های سیاه حقوق بشری برخوردارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی