[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

تولید کیت تشخیص کرونا با حمایت مؤسسه آموزش عالی زند شیراز، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
پروژه کیت تشخیص کرونا با حمایت مؤسسه آموزش عالی زند شیراز و توسط محققان و پژوهشگران بو‌می ‌با حضور معاون علمی‌ و فناوری رئیس جمهور در شیراز رونمایی شد.
به گزارش روزنامه شیرازنوین، سورنا ستاری در حاشیه بازدید از این محصول دانش بنیان گفت: طراحی و تولید کیت‌های تشخیص کرونا با دقت 95درصد ایده نوآورانه‌ای است که قابلیت سرمایه گذاری و تحقیق بیشتر در این زمینه را دارد. وی افزود: یکی از جنبه های مثبت کرونا این است که دانش و خلاقیت محققان ایرانی را در قالب طراح‌های نوآورانه به نمایش ‌می‌گذارد.
شایان ذکر است این کیت برای اولین بار در دنیا با ماده نانو و دقت 95درصدی در شیراز تولید شده و ‌می‌تواند در مدت زمانی کمتر از 30ثانیه نوع و جمعیت ویروس‌های کرونا، آنفلونزا و هر نوع ویروسی که در بدن انسان و حیوان قرار دارد را در مراحل اولیه بیماری تشخیص دهد. بر اساس این گزارش، دقت کیت های مشابه در دنیا 70درصد است و دستاورد محققان شیرازی در شرکت های دانش بنیان بو‌می ‌این قابلیت را دارد که در دوران خاموشی بیماری افراد ناقل را از طریق نمونه های خون، بزاق و مخاط شناسایی کند. محققان جوان شیرازی در شرکت های دانش بنیان توانایی تولید روزانه یکصدهزار کیت آزمایشگاهی را دارا ‌می‌باشند و با صادرات این محصول به کشورهایی که درگیر کرونا هستند، ‌می‌توان به ارزآوری قابل توجهی دست یافت.
پروژه تولید کیت تشخیص کرونا با دقت 95درصدی و در مدت زمان 30ثانیه با حمایت با حمایت مؤسسه آموزش عالی زند شیراز و توسط محققان و پژوهشگران بو‌می‌ انجام گرفته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی