[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

خبر خوش برای باشگاه‌داران: تمدید مجوز بدون هزینه و بدون حضور تا شش ماه، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل توسعه ورزش حرفه‌ای‌ و امور باشگاه‌های وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد: تمدید مجوز باشگاه‌ها از زمان اعلام کرونا تا شش ماه بدون حضور و بدون هزینه انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، افشین داوری در بیست و یکمین نشست ستاد مقابله با کرونا در ورزش با اشاره به ابعاد مختلف تعطیلی باشگاه‌ها، اظهار داشت: در بخش حرفه‌ای ‌با ایجاد محدودیت‌ها و البته رعایت خود ورزشکاران، شرایط کنترل شده پیش می‌رود. اما تعطیلی اماکن ورزشی از نظر همگانی، ابعاد بسیاری دارد؛ اقتصادی، اجتماعی، سلامت جامعه و البته نشاط عمومی‌که در این شرایط که مردم دچار بحران‌های روحی مختلفی شده‌اند، بسیار حائز اهمیت است و از مهم‌ترین ابعاد این بخش به شمار می‌رود.
وی افزود: آمار باشگاه‌های فعال به دلیل موضوع کرونا و البته عدم تمدید، کم شده است.
مدیر کل توسعه ورزش حرفه‌ای ‌و امور باشگاه‌های وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تلاش‌های وزیر ورزش برای حمایت از باشگاه‌ها، ادامه داد: خبر خوبی برای باشگاه‌داران دارم که با رایزنی با هیئت دولت و طی نامه‌ای‌ از سوی دکتر جهانگیری، مقرر شد کلیه تمدیدها از زمان پیدایش و اعلام کرونا به مدت شش ماه بدون حضور و بدون هزینه انجام شود و این دستور به مصوبه هیئت وزیران نیاز داشت که دستور اخذ و به تمام استان‌ها ابلاغ خواهد شد.
داوری بیان کرد: متأسفانه تا کنون حدود هزار باشگاه اعلام تعطیلی کرده‌اند. گرچه باشگاه‌های بدنسازی بسیاری نیز توانسته اند کد رهگیری بگیرند.
وی اضافه کرد: استخرها نیز پروتکل‌های بسیاری دارند که با توجه به پاک بودن تقریبی محیط داخل آب، ممکن است فقط در بخش رختکن‌ها و دوش دچار مشکل شویم که در نهایت برای استخرها و بخش آموزشی و آب درمانی قطعاً تصمیم‌گیری کرده و پروتکل‌هایی تنظیم خواهد شد.
شایان ذکر است دکتر ماهر از قرارگاه مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، مهندس غلامی‌از وزارت بهداشت، پیمان فخری از مرکز نظارت بر تیم‌های ملی کمیته ملی المپیک و دیگر اعضای ستاد مقابله با کرونا نیز در این نشست حضور داشتند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی