[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

۷ نشانه‌ای‌که می‌گویند شخصیت آزاردهنده‌ای‌برای دیگران دارید، روزنامه شیراز نوین

گاهی رفتارهایی از ما سر می‌زند یا حرف‌هایی به زبان می‌آوریم که باعث فراری شدن دیگران از ما می‌شوند. این‌ها شاید خصوصیاتی باشند که خودتان هم به آن‌ها افتخار نمی‌کنید و دلتان می‌خواهد که تغییرشان دهید؛ یا شاید هم برعکس، خصوصیاتی باشند که خودتان آن‌ها را مثبت می‌دانید و به دلیل ذهنیتی که از شما در دیگران به وجود می‌آورند باعث دوری کردن دیگران از شما می‌شوند.
در ادامه به نشانه‌هایی خواهیم پرداخت که می‌گویند آدم آزاردهنده‌ای ‌برای دیگران هستید.
۱- به طرز بی‌رحمانه‌ای‌ صادق هستید
صداقت یکی از مشخصه‌های شخصیت شما است. شما دوست دارید با دیگران صادق باشید، حتی اگر گاهی معنایش این باشد که باید حقایق تلخی را به زبان آورید یا رک و آزاردهنده باشید. شما فکر می‌کنید درست این است که نظر خود را رک و پوست کنده بیان کنید نه اینکه لاپوشانی کنید یا دروغ بگویید.
۲- از گفت‌وگوهای کوتاه خوشتان نمی‌آید
شما دوست ندارید وقت‌تان را با گپ زدن با دیگران دربارۀ آب و هوا، برنامۀ آخر هفتۀ آن‌ها یا هر موضوع دیگری هدر دهید که مردم معمولاً درمورد آن‌ها باهم صحبت می‌کنند تا صمیمیت و ادب خود را ابراز کنند. گفت‌وگوهای کوتاه از نظر شما بیهوده هستند و شما ترجیح می‌دهید یک‌راست سر اصل مطلب بروید و دربارۀ چیزهایی صحبت کنید که واقعاً مهم هستند یا فایده و نتیجه‌ای‌ دارند.
به همین دلیل یا از خوش و بش‌های معمول خودداری می‌کنید و سر صحبت اصلی می‌روید یا با کسانی که می‌دانید گفت‌وگوی جالب توجهی با آن‌ها نخواهید داشت به کلی صحبت نمی‌کنید.
۳- تحمل ناآگاهی را ندارید
گرچه شما ترجیح می‌دهید فکرتان را باز نگه دارید و دوست دارید چیزهای جدیدی یاد بگیرید، اما دیگران همیشه مایل به این کار نیستند. به همین دلیل وقتی کسی شروع به قضاوت، به خصوص در مورد چیزهایی می‌کند که واقعاً دانش و اطلاعی در مورد آن‌ها ندارد، ممکن است واقعاً عصبانی شوید. بنابراین سعی می‌کنید از این آدم‌ها دوری کنید. یا در بدترین حالت ممکن است از کوره در بروید و احساساتی شوید.
۴- تحمل کسانی که اظهار ناراحتی می‌کنند را ندارید
شما اهل توجیه کردن نیستید، به همین دلیل این کار برایتان قابل‌قبول نیست و از دیگران هم انتظار دارید همینطور باشند. شما ترجیح می‌دهید آدم‌ها احساسات‌شان را کنترل کنند و از پس مشکلات‌شان برآیند تا انکه وقت‌شان را با تأسف خوردن برای خودشان هدر دهند. اگر هم مجبور به کار با یکی از این دست آدم‌ها باشید، فکر می‌کنید که آن‌ها وقت شما را هم تلف می‌کنند.
بنابراین ممکن است رک باشید و نظر خود را به آن‌ها بگویید. به همین دلیل ممکن است دیگران شما را شخص سنگدل و بی‌احساسی بدانند، طوری که انگار یک ربات هستید که به چیزی جز نتیجه گرفتن فکر نمی‌کند و نسبت به مشکلات آن‌ها بی‌تفاوت است.
اما ممکن است خصوصیاتی هم داشته‌باشید که در واقع مثبت محسوب می‌شوند اما برای بعضی افراد آزاردهنده هستند.
۱- سر قول‌تان می‌مانید
صداقت، توانایی ایستادگی پای حرف خود را هم به دنبال دارد. شما وقتی قولی می‌دهید، به آن پایبند می‌مانید. با این حال، هر کسی نمی‌تواند این کار را انجام دهد. به همین دلیل دیگران وقتی می‌بینند شما به اصطلاح اگر سرتان هم برود اما قول تان نمی‌رود، خودشان را با شما مقایسه می‌کنند و متوجه این تفاوت می‌شوند، در نتیجه ممکن است احساس سرشکستگی یا ناتوانی کنند.
۲- روشنفکر هستید
برخلاف بعضی آدم‌ها، امتحان کردن و یاد گرفتن چیزهای جدید احساس بدی به شما نمی‌دهد. شما از شنیدن حرف‌های هر دو طرف ماجرا استقبال می‌کنید و در تصمیمات و نظرات خود آن‌ها را لحاظ می‌کنید. شما از ناشناخته‌ها الهام می‌گیرید و آن‌ها می‌توانند باعث شوند کارهای متفاوتی را شروع کنید. اما چیزهای جدید و عجیب معمولاً آدم‌ها را از حاشیه امن‌شان بیرون می‌کشند. به همین دلیل وقتی شما طرز فکرشان را به چالش می‌کشید، ممکن است برایشان تهدید کننده به نظر برسید.
۳- مصمم و خودسر هستید
اگر مصمم به انجام کاری شوید، هر طور باشد انجامش خواهید داد، حتی اگر مطابق انتظارات دیگران از شما نباشد.