[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۹
  • دوره جدید

تولید «نانو آب» برای افزایش تولید در کشاورزی و شیلات، روزنامه شیراز نوین

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با بیان اینکه «نانوواتر» توسط محققان تولید می‌شود، گفت: اکنون تأثیر نانوواتر در افزایش تولید در کشاورزی و شیلات در حال بررسی است.
دکتر سعید سرکار در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مقام معظم رهبری در خصوص محصولات نانو تأکید کردند که صنایع کشاورزی هم اولویت ستاد توسعه فناوری نانو باشد، گفت: یقیناً ما هم در این ستاد، توسعه محصولات کشاورزی و محصولاتی که باعث کاهش ضایعات و افزایش تولیدات باشد را در پیش گرفته‌ایم.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو عنوان کرد: کود، آفت‌کش، تجهیزات مورد نیاز، ابزار آلات، بذر و… که با تکنولوژی نانو باعث افزایش کیفیت و حجم تولید می‌شود از اقدامات ما بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری هستند.
وی با بیان اینکه فناوری نانو موجب افزایش کیفیت تولید و افزایش حجم تولید می‌شود، خاطر نشان کرد: در بحث کشاورزی بخشی از فعالیت‌ها مربوط به صنعت آب است؛ صنعت آب نیز به شیلات ارتباط دارد از این رو اقدامات مشترکی بین این دو صنعت توسط محققان عرصه نانو در حال انجام است.
سرکار با اشاره به زمینه مشترک شیلات و کشاورزی در فناوری نانو گفت: تولید «نانو واتر» از جمله اقدامات محققان حوزه نانو است که تأثیر آن روی دو صنعت مورد بررسی قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه آب نانو یا نانو واتر که شامل حباب‌های زیاد هوا است و میزان اکسیژن آب را زیاد می‌کند تولید شده، عنوان کرد: این آب موجب افزایش تولید در آبزیان همچون ماهی، میگو و… می‌شود و از سوی دیگر قابل توسعه در حوزه کشاورزی است.
به گفته سرکار، «نانو واتر» در ایران با کیفیت بالا در حال تولید بوده که اکنون کاربرد آن در شیلات و کشاورزی در حال تست و آزمون است که چقدر موجب افزایش بهره‌وری می‌شود.
وی تأکید کرد: در آینده آثار این فناوری‌ها را می‌بینیم و نتایج آن را به صورت قطعی اعلام خواهیم کرد که چقدر تأثیر در صنعت کشاورزی و شیلات دارد. دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با بیان اینکه ما تا آنجایی که توانستیم فناوری نانو را در صنایع مختلف رسوخ دادیم، ادامه داد: فناوری نانو تأثیرات گسترده‌ای در صنایع دارد که ما هم همچنان در حال فعالیت در این زمینه هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی